Główna Forum Dyskusje ogólne Zadłużenie ZUS.

Otagowane: 

 • This topic has 36 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 4 miesiące/y temu by RonaldLib.
Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 37)
 • Autor
  Wpisy
 • #1369 Reply
  Ver_ona
  Gość

  Dokonanie wpisu do hipoteki, przez ZUS, ma na celu zabezpieczenie należności z tytułu nieopłaconych składek. Teoretycznie nie ma znaczenia, na jaką kwotę opiewa zadłużenie, jednak w praktyce przy stosunkowo niewielkich kwotach z tego rodzaju środka ZUS korzysta w ostateczności. Jeżeli dłużnik przejawia chęć spłaty zadłużenia, korzysta z układu ratalnego, a zadłużenie jest stosunkowo niewielkie, to ZUS raczej wpisu nie dokona. Gdy natomiast dłużnik nie podejmuje żadnych kroków w celu spłaty zadłużenia, to ZUS uzna, że wpis jest konieczny.

  #1055 Reply
  De Mona
  Gość

  Od 1 grudnia 2015 roku łatwiej jest uzyskać zgodę na zawarcie układu ratalnego w ZUS. Zniesiony został obowiązek jednorazowej spłaty całości składek na ubezpieczenie emerytalne. Aby ubiegać się o rozłożenie zadłużenia składkowego na raty należy złożyć wniosek wraz z uzasadnieniem zawierającym m.in. informację dotyczącą zaległości, które chcemy rozłożyć na raty oraz propozycję okresu spłaty.

  #1370 Reply
  Infantylny
  Gość

  ZUS pozyskuje informacje o majątku przedsiębiorcy, który ma dług z tytułu nieopłaconych, ma prawo żądać od dłużnika wyjawienia nieruchomości i innych przysługujących mu praw majątkowych, które mogą być przedmiotem hipoteki lub zastawu. Taki obowiązek wynika z art. 26 ust. 5 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Podstawą ustanowienia hipoteki jest doręczona decyzja określająca wysokość należności z tytułu składek, o odpowiedzialności osoby trzeciej lub o odpowiedzialności następcy prawnego. Gdy więc dłużnik otrzyma taką decyzję, a jest np. właścicielem nieruchomości, to musi się liczyć z tym, że ZUS może złożyć wniosek o wpis hipoteki na tej nieruchomości. ZUS nie ma natomiast obowiązku uprzedzania płatnika, że zamierza z takiego uprawnienia skorzystać i dokonać wpisu.

  #1282 Reply
  Gabryś
  Gość

  Warunkiem niezbędnym do rozpoznania sprawy o udzielenie omawianej ulgi jest złożenie wniosku o rozłożenie spłaty zadłużenia na raty wraz z dokumentacją umożliwiającą ocenę zasadności udzielenia ulgi. Rozłożeniu na raty podlega całość zadłużenia, czyli składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Emerytur Pomostowych wraz z odsetkami za zwłokę naliczonymi do dnia złożenia wniosku, ewentualnie wymierzoną dodatkową opłatą oraz kosztami upomnienia.

  #1281 Reply
  chevalier
  Gość

  O ratalną spłatę należności może ubiegać się każda osoba odpowiedzialna za zadłużenie z tytułu składek, która nie ma środków finansowych na jednorazową spłatę tego zadłużenia. Rozłożenie spłaty zadłużenia na raty powoduje zawieszenie wcześniej wszczętych i niezakończonych postępowań egzekucyjnych, dotyczących należności objętych ulgą.

  #9775 Reply
  Charlee
  Gość

  Witam, posiadam zadłużenie w ZUS na kwotę około 130 tys. zł. Posiadam dom, który może stanowić zabezpieczenie pożyczki na spłąte zadłużenia. Proszę o kontakt

  #1371 Reply
  Marcinekk
  Gość

  Wpis hipoteki może zostać dokonany w każdym czasie po spełnieniu wskazanego wyżej warunku. Nawet więc, gdy płatnik zawrze z ZUS-em układ ratalny i reguluje swoje zadłużenie, to ZUS może się zabezpieczyć poprzez ustanowienie hipoteki. Wówczas jednak egzekucja z nieruchomości nie będzie prowadzona, a wpis pełni funkcję dodatkowego zabezpieczeni. W przypadku gdy egzekucja z innych źródeł jest nieskuteczna, to po uzyskaniu wpisu hipoteki ZUS może dążyć do prowadzenia egzekucji z nieruchomości i w ten sposób odzyskać zaległości.

  #8886 Reply
  Hubert
  Gość

  Dzień dobry,

  zajmuje się pozyskiwaniem środków na spłatę zaległości względem ZUS/US.
  Są to środki bankowe.
  Jestem w stanie pozyskać środki do 48h.
  W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu

  #8888 Reply
  Tomasz
  Gość

  Moja firma jest w stanie pomóc spłacić zaległości zarówno w ZUS jak i US i uniknąć dodatkowych kosztów tj. odsetki czy poborca podatkowy. Zapraszam do kontaktu

  #2792 Reply
  Nicole
  Gość

  Tak ja miałam podobny problem i postanowiłam nie działać w pojedynkę bo nie byłam w stanie zapłacić kwoty którą dostałam od ZUS-u wiec zasięgnęłam porady. Tak właśnie szukając pomocy znalazłam. Jestem bardzo zadowolona bo udało się wynegocjować dogodne dla mnie warunki i udało mi się wyjśc z tarapatów.

  #8849 Reply
  BB
  Gość

  A jaką kwotę zadłużenia Pani posiada i czy jest opcja, żeby Pani płaciła jakąś kwotę na spłatę tych zadłuzeń?

  #8968 Reply
  Mask
  Gość

  Podłączam się do pytania, czy jest możliwość umorzenia długu w ZUS? Kiedyś była abolicja czy to nadal możliwe?

  #8623 Reply
  Sabina
  Gość

  Oferuję spłatę zadłużenia w ZUS i US. Mogę pomóc w zaciągnięciu kredytu z tymi zadłużeniami po wcześniejszej pomocy w ich spłacie.

  #8978 Reply
  RobertSeade
  Gość

  Jak poprawnie poprowadzić oddłużanie w Urzędzie Skarbowym? Zlecić to prawnikowi?

  #9062 Reply
  juliopm18
  Gość

  Witam, potrzebuję 150 tys. zł na spłatę długów w urzędzie skarbowym i zusie. Czy jest mi ktoś w stanie pomóc? Mam własną działkę komercyjną, która może służyć jako zabezpieczenie ewentualnego kredytu. Proszę o kontakt.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 37)
Odpowiedz do: Zadłużenie ZUS.
Twoje informacje
Główna › Forum › Dyskusje ogólne › Zadłużenie ZUS. Otagowane: Zadłużenie ZUS This topic has 36 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 4 miesiące/y temu by RonaldLib. Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 37) 1 2 3 → Autor Wpisy 6 lutego, 2024 o 7:07 pm #1369 Reply Ver_onaGość Dokonanie wpisu do hipoteki, przez ZUS, ma na celu zabezpieczenie należności...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.