Główna Forum Pomoc dla zadłużonych Zajęcie zasiłku na dziecko przez komornika.

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #1098
  Naiwny
  Gość

  W dniu dzisiejszym komornik zajął mi zasiłek na dziecko? Co zrobić? Czy w ogóle ma takie prawo? Czy mogę się od tego jakoś odwołać?

  #1176
  Anonim
  Gość

  Jeżeli dłużnik na wezwanie komornika nie udzieli informacji odnośnie źródeł uzyskania dochodu, komornik w postępowaniu egzekucyjnym wszczyna postępowanie z wynagrodzenia i konta bankowego. W przypadku egzekucji z konta bankowego komornik nie sprawdza źródła przelewu. W przypadku zajęcia świadczeń wyłączonych z egzekucji należy bezzwłocznie powiadomić o tym komornika wnioskując o wyłączenie z egzekucji nienależnie zajętych świadczeń. Warto przedstawić decyzję o przyznaniu danych świadczeń, które zgodnie z ustawa nie podlegają zajęciu egzekucyjnemu.

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.
Główna › Forum › Pomoc dla zadłużonych › Zajęcie zasiłku na dziecko przez komornika. Otagowane: Zajęcie zasiłku na dziecko przez komornika This topic has 1 odpowiedź, 1 głos, and was last updated 6 months, 3 weeks temu by Anonim. Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2) Autor Wpisy 12 listopada, 2022 o 6:17...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.