Główna Forum Dyskusje ogólne Zmiany w urlopie wychowawczym w 2023r.?

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #684 Reply
  mgnienie
  Gość

  Rodzice lub opiekunowie dziecka mogą jednocześnie korzystać z urlopu wychowawczego, jednak całkowity wymiar tego urlopu nie może przekroczyć 36/72 miesięcy.

  #1018 Reply
  Garry
  Gość

  Urlop wychowawczy może być udzielony maksymalnie w pięciu okresach, które nie muszą następować bezpośrednio po sobie. Liczba części urlopu wychowawczego jest udzielana w oparciu o liczbę złożonych wniosków o urlop wychowawczy. Wniosek powinien być złożony w formie pisemnej na minimum trzy tygodnie przed jego rozpoczęciem. W czasie korzystania z urlopu wychowawczego pracownik może wykonywać pracę u pracodawcy udzielającego tego urlopu, może ją również wykonywać u innego pracodawcy lub może podjąć inną działalność bądź naukę.

  #1017 Reply
  Filemona
  Gość

  Wprowadzone zmiany, obowiązujące od początku 2016 roku, warunkują co najmniej 6 miesięcznym stażem pracy, aby pracownik mógł się ubiegać o urlop wychowawczy. Nie jest wymagany staż pracy w jednym miejscu zatrudnienia, istotny jest ogólny staż pracy, do którego wliczane są również poprzednie okresy zatrudnienia Udzielany jest najpóźniej do ukończenia roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 6 rok życia.

  #731 Reply
  Raine
  Gość

  Owszem obydwoje rodzice mogą wykorzystać urlop wychowawczy jednocześnie, wtedy przysługuje im łącznie 36 miesięcy. Jeżeli wykorzystują urlop jednocześnie – okres ten nie może przekraczać czterech miesięcy. W przypadku wykorzystaniu uprawnienia przez jednego rodzica okres obejmuje 35 miesięcy/36 – jeden miesiąc jest wyłącznie dla drugiego rodzica.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
Odpowiedz do: Zmiany w urlopie wychowawczym w 2023r.?
Twoje informacje
Główna › Forum › Dyskusje ogólne › Zmiany w urlopie wychowawczym w 2023r.? Otagowane: Urlop wychowawczy 2016 This topic has 3 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 4 miesiące/y temu by Garry. Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4) Autor Wpisy 27 marca, 2023 o 6:06 am #684 Reply mgnienieGość Rodzice lub opiekunowie dziecka mogą jednocześnie...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.