Główna Forum Pozostałe produkty finansowe Zwrot pieniędzy, które przelewał mi partner?

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #8537 Reply
  Gabi
  Gość

  Witajcie. Przez kilka miesięcy byłam z jednym facetem. Razem wynajęliśmy mieszkanie, dokładałam się, ale też dawał pieniądze w gotówce na to, by utrzymać to mieszkanie. Razem dostałam od niego 2000 złotych w gotówce. Były również przelewy. Dokładnie to na kwotę około 3000 złotych. Tytuły przelewów to chociażby dla Ciebie kochana, czy coś w tym stylu. Teraz, jak rozstaliśmy się z powodu jego zdrady, żąda on ode mnie kwoty 10 tysięcy złotych. Nie wiem, skąd taka kwota. W każdym bądź razie, czy może mi coś grozić z tego powodu?

  #8538 Reply
  Żaba
  Gość

  Jeżeli w jakiś sposób Twój były udowodni, że te pieniądze były formą pożyczki, to ma szanse na to, by żądać od Ciebie, abyś mu zwróciła te pieniądze.

  #8540 Reply
  Użędy
  Gość

  Pamiętaj jeszcze o kwestii opodatkowania. Zarówno taka pożyczka, jak i darowizna podlegają opodatkowaniu. Jeśli już szykują się takie właśnie sprawy w Twoim życiu, zabezpiecz się i zgłoś tą kwestię do urzędu skarbowego przy rozliczeniu. W przeciwnym razie będziesz mieć dodatkowe problemy i kłopoty.

  #8539 Reply
  Wika
  Gość

  No tak, ale wszystko zależy od tego, czy to udowodni. Jak się patrzy na takie tytuły przelewów, to nie chce się wierzyć, że to była pożyczka, a nie darowizna. Ale raczej ciężko będzie mu to udowodnić.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
Odpowiedz do: Zwrot pieniędzy, które przelewał mi partner?
Twoje informacje
Główna › Forum › Pozostałe produkty finansowe › Zwrot pieniędzy, które przelewał mi partner? This topic has 3 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 4 miesiące/y temu by Użędy. Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4) Autor Wpisy 24 stycznia, 2023 o 7:59 am #8537 Reply GabiGość Witajcie. Przez kilka miesięcy byłam z jednym...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.