0Shares

Kiedy możemy starać się o wakacje kredytowe? Szczegóły…

Wakacje kredytowe. Wady i zalety.

Przerwa w spłacie kredytu gotówkowego lub hipotecznego, czyli wakacje kredytowe, to propozycja dla tych, którzy chcieliby zawiesić spłatę zobowiązania i miesięczną ratę przeznaczyć na przykład na uporządkowanie domowego budżetu. Coraz częściej słyszy, że „kredyt hipoteczny wiąże silniej niż małżeńska przysięga”. Niestety nie można traktować tego stwierdzania jak żartu. Prawda jest taka, że umowa kredytowa może związać Cię z bankiem na dobre i na złe. Szansą na odpoczynek i zawieszenie spłat są wakacje kredytowe.

Tak jak w nawet najlepszym małżeństwie mogą zdarzyć się kłopoty, tak w trakcie spłaty kredytu mogą zdarzyć się przejściowe problemy finansowe. Czasem nawet odroczenie spłaty kredytu o miesiąc może pomóc w uporządkowaniu domowego budżetu. W dzisiejszych czasach banki wychodzą do ludzi dając im wiele możliwości dostosowania zasad spłaty zobowiązania do swojej aktualnej sytuacji. Wakacje kredytowe może wziąć prawie każdy, kto posiada kredyt w banku. Jednak szczegóły regulacji takich ofert różnią się w poszczególnych bankach.

Warunki korzystania z wakacji kredytowych są bardzo zróżnicowane i zależą od banku, w którym spłacamy kredyt. W większości przypadków „wyjechać” na wakacje kredytowe mogą jedynie Ci kredytobiorcy, którzy regularnie i terminowo spłacają swoje zobowiązania.Odroczyć spłatę kolejnej raty kredytowej można bowiem dopiero po spłaceniu minimum pierwszych 12 rat kredytowych. Innymi słowy, z wakacji kredytowych można skorzystać dopiero po roku od zaciągnięcia kredytu i spłacania go w terminie.

Kolejna kwestia dotyczy okresu, na jaki mogą zostać wykorzystane wakacje kredytowe. W tym przypadku dużą rolę odgrywają wewnętrzne procedury banku, który indywidualnie określa maksymalny okres trwania odroczenia spłaty (liczbę miesięcy wolnych od spłaty rat) oraz częstotliwość korzystania z wakacji kredytowych, czyli ile razy w ciągu trwania całej umowy kredytowej można odroczyć spłatę rat kredytowych.

Warto również pamiętać o tym, że wakacje kredytowe nie zwalniają nas z obowiązku uregulowania odroczonych rat w przyszłości. Skorzystanie z wakacji kredytowych wiąże się bowiem 

Masz dodatkowe pytania w temacie: Wakacje kredytowe – karencja w spłacie? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum

Kiedy możemy starać się o wakacje kredytowe? Szczegóły…
4.4 (88.33%) 12 votes
0Shares
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Wakacje-kredytowe.-Wady-i-zalety.-1024x682.jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Wakacje-kredytowe.-Wady-i-zalety.-150x150.jpgEdiKredytKredyty bankowe OpinieKredyt gotówkowy,wakacje kredytoweKiedy możemy starać się o wakacje kredytowe? Szczegóły... Przerwa w spłacie kredytu gotówkowego lub hipotecznego, czyli wakacje kredytowe, to propozycja dla tych, którzy chcieliby zawiesić spłatę zobowiązania i miesięczną ratę przeznaczyć na przykład na uporządkowanie domowego budżetu. Coraz częściej słyszy, że „kredyt hipoteczny wiąże silniej niż małżeńska przysięga”. Niestety nie...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.