0Shares

Czy konsolidacja chwilówek jest możliwa a jeśli tak, to które banki jej udzielą?

Konsolidacja chwilówek, czy wogóle jest możliwa?

Obok banków istnieją instytucje parabankowe świadczące usługi zbliżone do bankowych. Zakres ich usług zależy od prawodawstwa danego państwa. Najczęściej instytucje te funkcjonują jako pośrednicy pomiędzy bankami, a drobnymi klientami, choć coraz częściej spotykamy się z różnymi instytucjami finansowymi dysponującymi własnym kapitałem.

Najważniejszą cechą instytucji parabankowych jest brak możliwości przyjmowania depozytów, w związku z czym pożyczane pieniądze są pieniędzmi firmy lub jakiegoś banku. Natomiast nie zawsze jest właśnie tak. Pożyczki tzw ,,chwilówki” może udzielić każdy, kto posiada kapitał. Warto wtedy pamiętać o tym aby dobrze wczytać się w treść zawieranej umowy, gdyż drobne niedopatrzenie może skutkować poważnymi konsekwencjami. Działania instytucji parabankowych regulowane są przez przepisy kodeksu cywilnego, wobec czego nie podlegają kontroli Komisji Nadzoru Finansowego ani przepisom prawa bankowego.

Jednym z przykładów instytucji parabankowych są firmy udzielające pożyczek pieniężnych, tzw. „szybkich kredytów” czy „chwilówek”. Umowa pożyczki w odróżnieniu od umowy kredytu, po pierwsze nie musi zawierać terminu zwrotu środków finansowych, a po drugie kwota przekazywana pożyczkobiorcy staje się jego własnością (bank oddaje pieniądze tylko do dyspozycji). Instytucje finansowe pożyczając własne pieniądze nie muszą jak banki utrzymywać obowiązkowych rezerw oraz weryfikacja kredytobiorców jest nie jest obłożona żadnymi restrykcjami prawnymi. Stąd tez możliwość otrzymania kwoty 50 tys. złoty w dziesięć minut na podstawie dowodu tożsamości. Wszystko ładnie, ale…

Oczywiście zawsze pojawia się druga strona medalu, pożyczki te są obłożone bardzo wysokim oprocentowaniem i kosztami dochodzącymi z często do 80% wartości pożyczki. Innymi popularnymi instytucjami para bankowymi są..

Masz dodatkowe pytania w temacie: Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum

Konsolidacja chwilówek, które banki udzielają kredytu na konsolidację pożyczek?
5 (100%) 2 votes
0Shares
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Konsolidacja-chwilówek-1024x756.jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Konsolidacja-chwilówek-150x150.jpgElka500Kredyty konsolidacyjneKonsolidacja Chwilówek,Oddłużanie ChwilówekCzy konsolidacja chwilówek jest możliwa a jeśli tak, to które banki jej udzielą? Obok banków istnieją instytucje parabankowe świadczące usługi zbliżone do bankowych. Zakres ich usług zależy od prawodawstwa danego państwa. Najczęściej instytucje te funkcjonują jako pośrednicy pomiędzy bankami, a drobnymi klientami, choć coraz częściej spotykamy się z różnymi instytucjami...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.