0Shares

Tragiczna polityka antyszczepionkowców… zaatakowała Polskę.

Odra wkroczyła do Polski. Polityka AntyszczepionkowcówW pow. wieruszowskim odnotowano cztery przypadki odry. Chorzy to troje dzieci i pediatra. Sytuacja jest bardzo niepokojąca ze względu na dalszą możliwość rozwoju choroby. By zapobiec epidemii, wdrożono program bezpłatnych szczepień dla okolicznych mieszkańców.

Miesiąc temu białoruskie ministerstwo zdrowia informowało o ognisku odry w oddalonym zaledwie o 20 km od granicy z Polską Wołkowysku. Teraz okazuje się, że ta groźna choroba zakaźna już dotarła do naszego kraju.

Bezpłatne szczepienia – skorzystaj!

Na czwartek została także zaplanowana akcja bezpłatnych szczepień dla mieszkańców pobliskiej gminy przeciwko odrze, różyczce i śwince. O tym, kto ma się stawić na szczepienie, zadecydowali lekarze rodzinni.

Na razie wiadomo o czterech przypadkach – to trójka dzieci i lekarz pediatra z pow. wieruszowskiego (woj. łódzkie), która miała się zarazić odrą od swoich małych pacjentów. Lokalny oddział sanepidu już podjął działania, które mają zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby.

Prowadzona jest bardzo potrzebna akcja informacyjna, aby uświadomić mieszkańców, jak chronić się przed zakaźną chorobą. Zaangażowane są placówki oświatowe, wójtowie, ośrodki zdrowia. Wszystko po to, by przerwać łańcuch zakażeń i nie dopuścić do kolejnych zachorowań tłumaczy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieruszowie.

Tymczasowo zamknięto oddział pediatryczny tamtejszego szpitala – pacjenci zostali przeniesieni na inne oddziały lub wypisani do domów. Pracownicy są na zwolnieniach zdrowotnych albo urlopach.

Nie wiadomo, czy zarażone osoby były zaszczepione. W przypadku ogniska odry na Białorusi, o którym informowaliśmy w zeszłym miesiącu, aż 80 proc. chorych nie miało takiego zabezpieczenia.

O postępującej liczbie osób nieszczepionych i tragicznej polityce antyszczepionkowców.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wyliczyła, że w 2017 roku liczba przypadków odry w Europie wzrosła aż o 300 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem a liczba niezaszczepionych dzieci to już w Europie prawdziwa tragedia.

Kto jest głównym winowajcą?


Pamiętajmy, że osoby szczepione również mogą się zarazić z tymże istnieje na to mniejsza szansa. Czy potrzebujemy mutacji wirusów przez brak szczepień?

Odra wkroczyła do Polski, czyli jak zadziałała tragiczna polityka antyszczepionkowców…
4.6 (92.94%) 34 votes
0Shares
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2018/04/Odra-wkroczyła-do-Polski.-Polityka-Antyszczepionkowców.jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2018/04/Odra-wkroczyła-do-Polski.-Polityka-Antyszczepionkowców-150x150.jpgGRAZYNA71Dyskusje ogólneAntyszczepionkowcy,Odra,Szczepionki w PolsceTragiczna polityka antyszczepionkowców… zaatakowała Polskę. W pow. wieruszowskim odnotowano cztery przypadki odry. Chorzy to troje dzieci i pediatra. Sytuacja jest bardzo niepokojąca ze względu na dalszą możliwość rozwoju choroby. By zapobiec epidemii, wdrożono program bezpłatnych szczepień dla okolicznych mieszkańców. Miesiąc temu białoruskie ministerstwo zdrowia informowało o ognisku odry w oddalonym zaledwie...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.