Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedziKategoria: Kredyty bankoweBank Wypowiedział Umowę Kredytu – Co mogę robić?
Miłek zapytał 2 miesiące temu

Bank wypowiedział mi umowę kredytową po kilku niezapłaconych ratach kredytowych. Nie wiem co robić, czy jest jeszcze szansa na to, by cofnąć taką decyzję, czy można się jeszcze z bankiem dogadać? Co zrobić gdy bank już wypowiedział mi umowę i sprzeda mój dług?

 

3.6/5 - (8 votes)
5 odpowiedzi
Katarzyna odpowiedział 12 miesięcy temu

Witam mam dwa kredyty w banku bgz w styczniu spoznilam sie z zaplacenie raty ale nie minelo 30 dni. W lutym zaplacilam rate zalegla i bieżącą a bank i tak wypowiedzial mi umowe z jednego kredytu i kaze oddac 19999zl nie mam takiej sumy raty place nadal nie wracaja na konto. Czy moge cofnac to wypowiedzenie umowy jakos co z tym zrobic.

Dodaj ocenę
Zaza odpowiedział 12 miesięcy temu

Na każdym etapie można a nawet trzeba próbować się porozumieć z wierzycielem. Im później tym więcej trzeba mieć do zaoferowania, a negocjacje będą dłuższe i trudniejsze. Przy dużej dozie konsekwencji i determinacji jest możliwe zawarcie porozumienia. W kwestii zaległości kliku rat możliwe jest przywrócenie harmonogramu spłaty przy jednorazowej wpłacie uwierzytelniającej i włączenie pozostałych zaległości w poczet restrukturyzacji.

5/5 - (1 vote)
Agata odpowiedział 12 miesięcy temu

Witam, BZWBK wypowiedziało mi umowę kredytową na 35 000 PLN. W dniu dzisiejszym dostałam wezwanie do zapłaty… Kilka miesięcy temu, tj. w kwietniu napisałam wniosek o zmianę umowy kredytowania – wniosek został przyjęty, wszystko poszło ok. Dokumenty podpisane,spłacone odsetki, kapitał przeterminowany dopisany do aktualnego. Wtedy w tym samym czasie podczas podpisywania aneksu do umowy poinformowałam o tym konsultanta, dostałam informację, że po podpisaniu aneksu wypowiedzenie umowy zostanie automatycznie anulowane. Z tego co widzę, to jednak dokument nie został anulowany.. Co mam robić? Wysłałam e-maila do banku, jutro będę kontaktowała się z działem windykacji. Dzisiaj nikt nie chce ze mną rozmawiać. Czy ktoś miał podobną sytuację? Co zrobić w sytuacji wypowiedzenia umowy kredytowej?    Co mam robić?

3/5 - (1 vote)
Lisek odpowiedział 12 miesięcy temu

Prawdopodobnie musisz uregulować zaległości. Ale domyślam się, że nie masz jak? Może spróbuj skontaktować się z @AdamKredyty na tym forum, bo on pomaga w trudnych kredytach. Spłacisz dzięki temu zadłużenia i może dostaniesz jakiś tańszy w obsłudze kredyt. Sprawdź.

4/5 - (2 votes)
RóżaEwropy odpowiedział 12 miesięcy temu

Nawet w tej sytuacji, przy obecnej skuteczności egzekucji komorniczej lepiej dogadać się z bankiem. Trochę ponegocjować, jest przecież kilka możliwości. Zarazem dobrze uzmysłowić przeciwnej stronie, iż egzekucja nie daje pewności odzyskania należności, a pociąga za sobą dodatkowe koszta.

4.7/5 - (3 votes)
Twoja odpowiedź

10 + 14 =

MiłekForum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Kredyty bankowe › Bank Wypowiedział Umowę Kredytu – Co mogę robić? -2 Dobre Słabe Miłek zapytał 2 miesiące temu Bank wypowiedział mi umowę kredytową po kilku niezapłaconych ratach kredytowych. Nie wiem co robić, czy jest jeszcze szansa na to, by cofnąć taką decyzję, czy można się jeszcze...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.