Społeczność: pytaniaKategoria: Kredyty bankoweBank Wypowiedział Umowę Kredytu – Co mogę robić?
Miłek zapytał 8 miesięcy temu

Bank wypowiedział mi umowę kredytową po kilku niezapłaconych ratach kredytowych. Nie wiem co robić, czy jest jeszcze szansa na to, by cofnąć taką decyzję, czy można się jeszcze z bankiem dogadać? Co zrobić gdy bank już wypowiedział mi umowę i sprzeda mój dług?

 

3.7/5 - (7 votes)
5 odpowiedzi
Katarzyna odpowiedział 6 miesięcy temu

Witam mam dwa kredyty w banku bgz w styczniu spoznilam sie z zaplacenie raty ale nie minelo 30 dni. W lutym zaplacilam rate zalegla i bieżącą a bank i tak wypowiedzial mi umowe z jednego kredytu i kaze oddac 19999zl nie mam takiej sumy raty place nadal nie wracaja na konto. Czy moge cofnac to wypowiedzenie umowy jakos co z tym zrobic.

Dodaj ocenę
Zaza odpowiedział 6 miesięcy temu

Na każdym etapie można a nawet trzeba próbować się porozumieć z wierzycielem. Im później tym więcej trzeba mieć do zaoferowania, a negocjacje będą dłuższe i trudniejsze. Przy dużej dozie konsekwencji i determinacji jest możliwe zawarcie porozumienia. W kwestii zaległości kliku rat możliwe jest przywrócenie harmonogramu spłaty przy jednorazowej wpłacie uwierzytelniającej i włączenie pozostałych zaległości w poczet restrukturyzacji.

5/5 - (1 vote)
Agata odpowiedział 6 miesięcy temu

Witam, BZWBK wypowiedziało mi umowę kredytową na 35 000 PLN. W dniu dzisiejszym dostałam wezwanie do zapłaty… Kilka miesięcy temu, tj. w kwietniu napisałam wniosek o zmianę umowy kredytowania – wniosek został przyjęty, wszystko poszło ok. Dokumenty podpisane,spłacone odsetki, kapitał przeterminowany dopisany do aktualnego. Wtedy w tym samym czasie podczas podpisywania aneksu do umowy poinformowałam o tym konsultanta, dostałam informację, że po podpisaniu aneksu wypowiedzenie umowy zostanie automatycznie anulowane. Z tego co widzę, to jednak dokument nie został anulowany.. Co mam robić? Wysłałam e-maila do banku, jutro będę kontaktowała się z działem windykacji. Dzisiaj nikt nie chce ze mną rozmawiać. Czy ktoś miał podobną sytuację? Co zrobić w sytuacji wypowiedzenia umowy kredytowej?    Co mam robić?

3/5 - (1 vote)
Lisek odpowiedział 6 miesięcy temu

Prawdopodobnie musisz uregulować zaległości. Ale domyślam się, że nie masz jak? Może spróbuj skontaktować się z @AdamKredyty na tym forum, bo on pomaga w trudnych kredytach. Spłacisz dzięki temu zadłużenia i może dostaniesz jakiś tańszy w obsłudze kredyt. Sprawdź.

4/5 - (2 votes)
RóżaEwropy odpowiedział 6 miesięcy temu

Nawet w tej sytuacji, przy obecnej skuteczności egzekucji komorniczej lepiej dogadać się z bankiem. Trochę ponegocjować, jest przecież kilka możliwości. Zarazem dobrze uzmysłowić przeciwnej stronie, iż egzekucja nie daje pewności odzyskania należności, a pociąga za sobą dodatkowe koszta.

5/5 - (1 vote)
Twoja odpowiedź

11 + 9 =

MiłekSpołeczność: pytania › Kategoria: Kredyty bankowe › Bank Wypowiedział Umowę Kredytu – Co mogę robić? -1 Dobre Słabe Miłek zapytał 8 miesięcy temu Bank wypowiedział mi umowę kredytową po kilku niezapłaconych ratach kredytowych. Nie wiem co robić, czy jest jeszcze szansa na to, by cofnąć taką decyzję, czy można się jeszcze z bankiem...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.