Społeczność: pytaniaKategoria: Dyskusja ogólnaDochód zagranicą a komornik
Ewa zapytał 2 lata temu
0Shares

Od jakiegoś czasu pracuję poza granicami Polski. Mam również zagraniczne konto bankowe. Wobec mnie prowadzone jest postępowanie komornicze. Czy komornik może zająć konto zagraniczne?

Dochód zagranicą a komornik
5 (100%) 1 vote
0Shares
5 odpowiedzi
Berni odpowiedział 2 lata temu

Komornik może zająć rachunek bankowy na terenie unii europejskiej na podstawie europejskiego tytułu wykonawczego. Uzyskując tali tytuł egzekucja komornicza  prowadzona jest  zgodnie z wnioskiem wierzyciela.

Odpowiedż dlaDochód zagranicą a komornik
5 (100%) 1 vote
Zadłużenie- licytacja odpowiedział 2 lata temu

Witam.
Moj ojciec posiada dlug za kredyt gotowkowy z banku ING bank slaski.
Data cesji zadluzenia to 09.07.2009
Dlug przejela firma EOS
Nigdy nie byly odbierane listy polecone,firma EOS dzwonila I namawiala do splaty czesci I pojscia na ugode ale Tata ich ignorowal.

Tata mieszka teraz ze mna w Irlandii I mieszkanie w polsce stoi puste.
Dzis otrzymal telefon od osoby zajmujacej sie ta sprawa I zagrozili ze jezeli tata do jutra nie splaci zadluzenia to komornik zlicytuje mieszkanie.
Bardzo prosil bym o porade i pomoc bo nie dysponujemy taka kwota na jutro, ani nie chcemy samodzielnie kontaktowac sie z ta firma tylko wynajac kogos do pomocy.

Odpowiedż dlaDochód zagranicą a komornik
5 (100%) 1 vote
Stan odpowiedział 2 lata temu

Do licytacji może dojść jedynie na podstawie prawomocnego wyroku sądowego, na wniosek wierzyciela złożony w Kancelarii Komorniczej. Jeżeli wierzyciel informuje telefonicznie o licytacji  – nieprawdopodobnie jest to blef. A udzielanie nieprawdziwych informacji i straszenie w celu uzyskania korzyści majątkowej jest karalne.
Martwić się należy w sytuacji otrzymania korespondencji od komornika dotyczące wszczęcia postępowania egzekucyjnego, poprzez licytację nieruchomości.

Odpowiedż dlaDochód zagranicą a komornik
Oceń ten wpis teraz
Nowa odpowiedział 2 lata temu

Do prowadzenia egzekucji poza granicami Polski konieczne jest orzeczenie sądu państwa, w którym ma zostać przeprowadzona egzekucja albo sądu polskiego wzbogaconego następnie o europejski tytuł egzekucyjny lub zaświadczenie potwierdzające fakt wykonalności orzeczenia – wydane stosowanie do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego. Komornik działa w obrębie terytorium swojego kraju.

Odpowiedż dlaDochód zagranicą a komornik
Oceń ten wpis teraz
Igor odpowiedział 2 lata temu

  Weszły nowe przepisy, które  ułatwią polskim urzędom skarbowym ściąganie należności od swoich dłużników, w tym  zagranicznych, którzy poprzez wyjazd unikają zapłaty zobowiązań podatkowych. Nowe przepisy pozwalają na egzekucję m.in. z ich zagranicznych pensji czy posiadanych majątków na terenie poza Polską. Urząd Skarbowy  może wystąpić do zagranicznego komornika o prowadzenie egzekucji z polskiego długu na terenie drugiego państwa. A komornik ten ściąga nie tyle sam dług, ile odsetki wraz z kosztami postępowania sądowego i komorniczego.

Odpowiedż dlaDochód zagranicą a komornik
Oceń ten wpis teraz
Twoja odpowiedź

20 + 1 =

EwaSpołeczność: pytania › Kategoria: Dyskusja ogólna › Dochód zagranicą a komornik 0 Dobre Słabe Ewa zapytał 2 lata temu Google+0 Facebook 0 Twitter 0 Reddit 0 0Shares Od jakiegoś czasu pracuję poza granicami Polski. Mam również zagraniczne konto bankowe. Wobec mnie prowadzone jest postępowanie komornicze. Czy komornik może zająć konto zagraniczne? ...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.