Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedziKategoria: Pomoc zadłużonymGetBack i nękanie sprawdzane przez UOKiK – jest 9 zarzutów
Oddłużanie zapytał 4 tygodnie temu

Od dawna wiadomo, że firma GetBack nieuczciwie windykuje (nie)swoich klientów. Tym razem UOKiK przyjrzał się praktykom stosowanym przez pracowników GetBack. Posuwają się oni do dzwonienia po sąsiadach i rodzinie dłużnika, bezprawnie przetwarzając jego dane i podając się za Rzecznika Dłużników. Bez wątpienia nie są oni rzecznikami dłużnika a sposób ich działania zasługuje na restrykcyjne działania. Dlatego przed podpisaniem ugody z tą firmą zgłoście się na forum i opisujcie Wasze doświadczenia z firmą GetBack. Chętnie pomogę.

4/5 - (6 votes)
16 odpowiedzi
przemal odpowiedział 11 miesięcy temu

GetBack   SZUKAM  PO POZEW ZBIOROWY   PRZECIWKO IM ZA NĘKANIE GROŹBY !! ALE  ONI USTAWĘ CHCĄ OMINĄ-CI ZE ONI KOMARNIK NIE MOŻE ZA BARCI ILE MAM SIĘ BURTO  JAK KOŚ CHĘTNY MUJ TLENOFON  512553280 ICH TRZEBA  ZNISZCZYĆ  PRZEMEK JESTEM

1/5 - (1 vote)
przemal odpowiedział 11 miesięcy temu

JAK  TEZ MAM GETBACK MNIE ONI NĘKAJĄ  ALE  WIEM CO TRZEBA ZROBIĆ MUJ NUMER512553280 JAK COŚ NIECH ZADZWONI  przemek jestem

5/5 - (1 vote)
Bartek odpowiedział 11 miesięcy temu

Witam,
Mam następującą sytuację z firmą GetBack.
Kilkanaście lat temu, firma PTK Centertel wystąpiła przeciwko mnie na drogę sądową w celu wyegzekwowania rzekomej wierzytelności za rozwiązanie umowy przed upłynięciem terminu promocji.
W sądzie moja argumentacja zaskutkowała wycofaniem przez PTK Centertel pozwu (brak podstaw do roszczeń wynikający z zapisów w umowie, tj. okres promocji 12 miesięcy, podczas gdy rozwiązanie umowy nastąpiło po 23 miesiącach). Przez błąd w systemie PTK Centertel przetwarzał systemowo błędną informację (na umowie zaznaczono, że system nie przyjął kodu promocyjnego).
Mimo tego, PTK Centertel sprzedał 'wierzytelność’ do podmiotu zewnętrznego. Od tamtej pory było już kilka firm, które próbowały dochodzić niesłusznie wierzytelności. Aktualnie fałszywa wierzytelność jest w obrocie firmy GetBack. O ile poprzednie firmy po uzyskaniu ode mnie wyjaśnienia zaprzestawały postępowania o tyle firma GetBack nie zna umiaru. Wydzwaniają i wypisują listy do mojej matki, której ani adresu ani numeru telefonu znać nie mają prawa (nigdy ich nie podawałem firmie GetBack). Nękają moją rodzinę, mimo że z nią nie mieszkam. Mieszkam w zupełnie innym mieście i wszelkie namiary (adres, mail, telefon) podałem firmie GetBack aby pod tymi się ze mną kontaktowała.
W informacji mailowej do firmy GetBack przekazałem analogiczne jak wyżej informacje wyjaśniające (dodatkowo skan postanowienia sądu o wycofaniu przez PTK Centertel roszczenia). Przekazałem też swoje stanowisko, że jeśli firma GetBack ma taką potrzebę, to wszelkich sporów może dochodzić na drodze sądowej oraz, że nic więcej do powiedzenia w tej sprawie nie mam.
To nie pomogło. Wydzwaniają na potęgę. Dzwonią do mnie, do mojej mamy. O ile ja mogę sobie zainstalować aplikację na telefon blokującą spamujące numery telefonów o tyle moja mama jest bezbronna a tylko się denerwuje bo wyobraża sobie, że jej syn 'narozrabiał’…
Aktualnie piszę do firmy GetBack kolejne pismo wyjaśniające jeszcze raz wszystko. Jednocześnie zamieszczę informację o wycofaniu zgody na przetwarzanie moich danych osobowych z zastrzeżeniem, że jeśli nadal się będą ze mną kontaktować telefonicznie i/lub pocztowo to skieruję skargę do UOKiK.
W tym miejscu chciałem zapytać czy powinienem/mogę zrobić coś jeszcze?
Za wszelkie rady będę wdzięczny.
Pozdrawiam,
Bartek M.
 

Dodaj ocenę
M odpowiedział 11 miesięcy temu

Zasada postępowania jest prosta: jak dzwoni nieznany numer to sprawdzamy w google do kogo on należy. Numery Get Back znajdują się natychmiast. Taki numer dodajemy do blokowanych i w żadnym wypadku nie odbieramy. Gdy przez przypadek odbierzemy – nie wolno podawać żadnych danych. ŻADNYCH. Jeśli mamy dług możemy go spłacić bez  pośrednictwa windykatora, które go jedynie powiększy. Firma windykacyjna to nie komornik, nie może do nas przyjść bez naszej zgody, nie ma prawa wyciągać danych, jeśli nie chcemy ich podać, w ogóle niewiele może, pod warunkiem, że nie \\\”zweryfikujemy się\\\”. Dopóki nie ustalą, że my to my – nie mogą zrobić absolutnie nic. Do mnie chcą się dodzwonić od 3 miesięcy. Nie mam żadnego zadłużenia, mimo to, telefony mam codziennie. 50 zablokowanych numerów. Nie odbieram i nie będę. Panowie powyżej, radzący iść na ugodę, zdają się być pracownikami owej windykacji. Potwierdzając swoje dane w firmie windykacyjnej oddajemy im kontrolę i wówczas mogą nam wcisnąc przedawniony lub nieistniejący dług.  

5/5 - (4 votes)
marcel odpowiedział 11 miesięcy temu

 Ugoda czy walczyć o swoje w sądzie? To drugie może się skończyć wygraną albo egzekucją komorniczą – ryzyko spore! Chyba wszystko zależy od czego czy wiesz że to twój dług iw  jakiej wysokości. Ja podpisałem z Getback, wolałem nie czekać na komornika

1/5 - (2 votes)
Piotr odpowiedział 11 miesięcy temu

Nie brałem kredytów, nie mam zaległości z opłacaniem faktur, a od kilku miesięcy Getback wydzwania do mnie kilkanaście razy dziennie. Pierwszy telefon zwykle po godzinie 6, a ostatni około 22.  Próbują wyłudzić dane osobowe, takie jak data urodzenia i PESEL.  Zachowanie pracowników najdelikatniej można nazwać chamskim, a tak naprawdę nie różnią się tych wymuszających haracze. 

4.7/5 - (6 votes)
luke odpowiedział 11 miesięcy temu

Myślę, że kilka rzeczy jest ważnych przy podpisywaniu ugody z takimi firmami jak Getback czy Ultimo, wiedzieć, ile ma się długu naprawdę, policzyć te wszystkie odsetki, po prostu zoabczyć czy z 1000 zł, windykacja nie chce zrobić 100000, ale też pokora i chęć do współpracy, a nie podejście w stylu „a wuja wam dam”. Ja miałem problem z getback, ale jakoś się dogadaliśmy i sprawa nie skończyła się w sądzie

1/5 - (5 votes)
inga odpowiedział 11 miesięcy temu

Najlepiej, jeśli dług jest przedawniony albo w ogóle nie istnieje, poczekać na sprawę w sądzie (warto pilnować pism od sądu) i tam wszystko wyjaśnić. Get Back z pewnością nie bedzie zadowolony z takiego obrotu sprawy, gdyż jest to kwestia wygrana i na nich spadną wszystkie koszta sądowe + nie zedrą pieniędzy za pośrednictwo. Zatem jeśli straszą sądem – to znakomicie, pojście do sądu jest najkorzystniejszą opcją dla nękanej osoby.

5/5 - (2 votes)
Wili odpowiedział 11 miesięcy temu

W dobie smartfonów wystarczy zainstalować Truecaller i 99% telefonów zostaje zablokowanych. Polecam. A każdy nowy numer wystarczy dodać do bazy danych i już następna osoba telefonu nie dostanie. Będą musieli nowy numer kupić.

Dodaj ocenę
Tomasz odpowiedział 11 miesięcy temu

Witajcie.
Pomóżcie proszę. Getback od wielu tygodni nęka mnie telefonami o spłatę należności z przed 6 lat, która nota bene została uregulowana. kwota gówniany 11 zł dla play, która była zapłacona już dwukrotnie. Mimo to oszuści z getback nękają mnie o zapłatę należności. Nie dość że została dawno zapłacona to obecnie i tak jest przedawniona. Jak zmusić ich do zaprzestania swoich działań względem mojej osoby?

5/5 - (2 votes)
Wieś odpowiedział 11 miesięcy temu

@marek – nigdy nie podpisuj ugody z Getback. Po pierwsze kupują stare długi, które już dawno spłaciłeś. Po drugie przyznajesz się do długu, którego właścicielem nigdy nie był Getback. Unikaj ugód z takiego typu firmami. Np. KRUK, ULTIMO< PROKURA, GETBACK – NIGDY NIE PODPISUJ UGÓD Z FIRMAMI WINDYKACYJNYMI I FUNDUSZAMI INWESTYCYJNYMI!! NIGDY !!!

5/5 - (2 votes)
marek odpowiedział 11 miesięcy temu

Na samą myśl o komornikach, jaki to typ ludzi i do czego zdolny (pamiętacie historię o sprzedanym traktorze pewnego Bogu ducha winnego rolnika?) robi mi się niedobrze. Nie chciałem mieć z nimi nic do czynienia. Podpisałem ugodę z Getback, dobra trudno, kasy mniej, ale dług był mój co tu ukrywać, a przynajmniej nikt mi na pensję nie wejdzie

1/5 - (5 votes)
NeoX odpowiedział 11 miesięcy temu

Niestety po wypowiedzi @marek wnioskuję, że jest to reklama firmy getback. Nie polecam żadnych ugód z tego typu firmami. Fundusze inwestycyjne i windykacja taka ja getback nigdy nie była właścicielem pierwotnym żadnego długu!!! Podpisując ugodę przyznajesz sie do długu, który może nie instnieć!

4.3/5 - (3 votes)
An odpowiedział 11 miesięcy temu

Dzień dobry,

Zwracam się do Państwa o pomoc prawną w sprawie nękania przez firmę windykacyjną Getback. Od kilku miesięcy firma wydzwania do mnie codziennie w sprawie długu, który jest przedawniony, co mogłabym wnieść przed Sądem, ale firma zamiast sprawę zgłosć na wokandę, nachalnie mnie windykuje. Dzwonią do mnie codziennie, mimo, iż nie wyrażam zgody na kontakt telefoniczny. Dzwonią codziennie do członka mojej rodziny, mimo, iż nie wyrażam zgody. Dziś miałam telefon o godzinie 6:51 rano. Wielokrotnie tę sprawę zgłaszałam mówiąc, że nie wyrażam zgody na ugodę i chcę, by sprawa trafiła do Sądu lub komornika, lecz moje słowa są lekceważone, podobnie jak te, że nie wyrażam zgody na kontakt telefoniczny. Czy ja takie nękanie mogę zgłosić do prokuratury?

2.7/5 - (3 votes)
leon odpowiedział 11 miesięcy temu

2016 to był dla mnie trudny rok, wpadłem w długi, nie spłacałem, no i dług trafił do Getback. Początki „współpracy” były trudne, padło wiele nieprzyjemnych słów. Z czasem przekonałem się, że to lepsza opcja, niż komornik i sąd. Podpisałem ugodę. Skończyłem już spłacać i nie żałuję, że tak to się rozwiązało

1/5 - (4 votes)
Twoja odpowiedź

19 + 10 =

OddłużanieForum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Pomoc zadłużonym › GetBack i nękanie sprawdzane przez UOKiK – jest 9 zarzutów 0 Dobre Słabe Oddłużanie zapytał 4 tygodnie temu Od dawna wiadomo, że firma GetBack nieuczciwie windykuje (nie)swoich klientów. Tym razem UOKiK przyjrzał się praktykom stosowanym przez pracowników GetBack. Posuwają się oni do dzwonienia po...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.