Społeczność: pytaniaKategoria: Pomoc zadłużonymGetBack i nękanie sprawdzane przez UOKiK – jest 9 zarzutów
Oddłużanie zapytał 5 lat temu

Od dawna wiadomo, że firma GetBack nieuczciwie windykuje (nie)swoich klientów. Tym razem UOKiK przyjrzał się praktykom stosowanym przez pracowników GetBack. Posuwają się oni do dzwonienia po sąsiadach i rodzinie dłużnika, bezprawnie przetwarzając jego dane i podając się za Rzecznika Dłużników. Bez wątpienia nie są oni rzecznikami dłużnika a sposób ich działania zasługuje na restrykcyjne działania. Dlatego przed podpisaniem ugody z tą firmą zgłoście się na forum i opisujcie Wasze doświadczenia z firmą GetBack. Chętnie pomogę.

4/5 - (6 votes)
16 odpowiedzi
Piotr odpowiedział 5 lat temu

Nie brałem kredytów, nie mam zaległości z opłacaniem faktur, a od kilku miesięcy Getback wydzwania do mnie kilkanaście razy dziennie. Pierwszy telefon zwykle po godzinie 6, a ostatni około 22.  Próbują wyłudzić dane osobowe, takie jak data urodzenia i PESEL.  Zachowanie pracowników najdelikatniej można nazwać chamskim, a tak naprawdę nie różnią się tych wymuszających haracze. 

4.7/5 - (6 votes)
Oz odpowiedział 5 lat temu

Żądnie danych wrażliwych, bez przedstawienia się a tylko po podaniu nazwy firmy w imieniu, której się dzwoni, brak uzyskania zgody na nagrywanie rozmowy, nie ma nic wspólnego z profesjonalizmem ani nie są zgodne z kodeksem etyki windykatora. Wykorzystując niewiedzę społeczeństwa windykatorzy, niestety coraz częściej przekraczając zasady prawa i współżycia społecznego.
W wielu przypadkach jeżeli windykator w trakcie rozmowy telefonicznej próbuje wyłudzić  pieniądze  i straszy przy tym sądami i kosztami, to jest więcej niż pewne, że nie ma żadnych podstaw by domagać się  jakichkolwiek pieniędzy, że niema  podstaw do dochodzenia należności i w sądzie nie będzie potrafił niczego udowodnić.

4.5/5 - (2 votes)
An odpowiedział 5 lat temu

Dzień dobry,

Zwracam się do Państwa o pomoc prawną w sprawie nękania przez firmę windykacyjną Getback. Od kilku miesięcy firma wydzwania do mnie codziennie w sprawie długu, który jest przedawniony, co mogłabym wnieść przed Sądem, ale firma zamiast sprawę zgłosć na wokandę, nachalnie mnie windykuje. Dzwonią do mnie codziennie, mimo, iż nie wyrażam zgody na kontakt telefoniczny. Dzwonią codziennie do członka mojej rodziny, mimo, iż nie wyrażam zgody. Dziś miałam telefon o godzinie 6:51 rano. Wielokrotnie tę sprawę zgłaszałam mówiąc, że nie wyrażam zgody na ugodę i chcę, by sprawa trafiła do Sądu lub komornika, lecz moje słowa są lekceważone, podobnie jak te, że nie wyrażam zgody na kontakt telefoniczny. Czy ja takie nękanie mogę zgłosić do prokuratury?

2.7/5 - (3 votes)
przemal odpowiedział 5 lat temu

JAK  TEZ MAM GETBACK MNIE ONI NĘKAJĄ  ALE  WIEM CO TRZEBA ZROBIĆ MUJ NUMER512553280 JAK COŚ NIECH ZADZWONI  przemek jestem

5/5 - (1 vote)
przemal odpowiedział 5 lat temu

GetBack   SZUKAM  PO POZEW ZBIOROWY   PRZECIWKO IM ZA NĘKANIE GROŹBY !! ALE  ONI USTAWĘ CHCĄ OMINĄ-CI ZE ONI KOMARNIK NIE MOŻE ZA BARCI ILE MAM SIĘ BURTO  JAK KOŚ CHĘTNY MUJ TLENOFON  512553280 ICH TRZEBA  ZNISZCZYĆ  PRZEMEK JESTEM

1/5 - (1 vote)
luke odpowiedział 5 lat temu

Myślę, że kilka rzeczy jest ważnych przy podpisywaniu ugody z takimi firmami jak Getback czy Ultimo, wiedzieć, ile ma się długu naprawdę, policzyć te wszystkie odsetki, po prostu zoabczyć czy z 1000 zł, windykacja nie chce zrobić 100000, ale też pokora i chęć do współpracy, a nie podejście w stylu „a wuja wam dam”. Ja miałem problem z getback, ale jakoś się dogadaliśmy i sprawa nie skończyła się w sądzie

1/5 - (5 votes)
marek odpowiedział 5 lat temu

Na samą myśl o komornikach, jaki to typ ludzi i do czego zdolny (pamiętacie historię o sprzedanym traktorze pewnego Bogu ducha winnego rolnika?) robi mi się niedobrze. Nie chciałem mieć z nimi nic do czynienia. Podpisałem ugodę z Getback, dobra trudno, kasy mniej, ale dług był mój co tu ukrywać, a przynajmniej nikt mi na pensję nie wejdzie

1/5 - (5 votes)
Wieś odpowiedział 5 lat temu

@marek – nigdy nie podpisuj ugody z Getback. Po pierwsze kupują stare długi, które już dawno spłaciłeś. Po drugie przyznajesz się do długu, którego właścicielem nigdy nie był Getback. Unikaj ugód z takiego typu firmami. Np. KRUK, ULTIMO< PROKURA, GETBACK – NIGDY NIE PODPISUJ UGÓD Z FIRMAMI WINDYKACYJNYMI I FUNDUSZAMI INWESTYCYJNYMI!! NIGDY !!!

5/5 - (2 votes)
NeoX odpowiedział 5 lat temu

Niestety po wypowiedzi @marek wnioskuję, że jest to reklama firmy getback. Nie polecam żadnych ugód z tego typu firmami. Fundusze inwestycyjne i windykacja taka ja getback nigdy nie była właścicielem pierwotnym żadnego długu!!! Podpisując ugodę przyznajesz sie do długu, który może nie instnieć!

4.3/5 - (3 votes)
marcel odpowiedział 4 lata temu

 Ugoda czy walczyć o swoje w sądzie? To drugie może się skończyć wygraną albo egzekucją komorniczą – ryzyko spore! Chyba wszystko zależy od czego czy wiesz że to twój dług iw  jakiej wysokości. Ja podpisałem z Getback, wolałem nie czekać na komornika

1/5 - (2 votes)
leon odpowiedział 4 lata temu

2016 to był dla mnie trudny rok, wpadłem w długi, nie spłacałem, no i dług trafił do Getback. Początki „współpracy” były trudne, padło wiele nieprzyjemnych słów. Z czasem przekonałem się, że to lepsza opcja, niż komornik i sąd. Podpisałem ugodę. Skończyłem już spłacać i nie żałuję, że tak to się rozwiązało

1/5 - (4 votes)
M odpowiedział 4 lata temu

Zasada postępowania jest prosta: jak dzwoni nieznany numer to sprawdzamy w google do kogo on należy. Numery Get Back znajdują się natychmiast. Taki numer dodajemy do blokowanych i w żadnym wypadku nie odbieramy. Gdy przez przypadek odbierzemy – nie wolno podawać żadnych danych. ŻADNYCH. Jeśli mamy dług możemy go spłacić bez  pośrednictwa windykatora, które go jedynie powiększy. Firma windykacyjna to nie komornik, nie może do nas przyjść bez naszej zgody, nie ma prawa wyciągać danych, jeśli nie chcemy ich podać, w ogóle niewiele może, pod warunkiem, że nie \\\”zweryfikujemy się\\\”. Dopóki nie ustalą, że my to my – nie mogą zrobić absolutnie nic. Do mnie chcą się dodzwonić od 3 miesięcy. Nie mam żadnego zadłużenia, mimo to, telefony mam codziennie. 50 zablokowanych numerów. Nie odbieram i nie będę. Panowie powyżej, radzący iść na ugodę, zdają się być pracownikami owej windykacji. Potwierdzając swoje dane w firmie windykacyjnej oddajemy im kontrolę i wówczas mogą nam wcisnąc przedawniony lub nieistniejący dług.  

5/5 - (4 votes)
Twoja odpowiedź

7 + 12 =

OddłużanieSpołeczność: pytania › Kategoria: Pomoc zadłużonym › GetBack i nękanie sprawdzane przez UOKiK – jest 9 zarzutów 0 Dobre Słabe Oddłużanie zapytał 5 lat temu Od dawna wiadomo, że firma GetBack nieuczciwie windykuje (nie)swoich klientów. Tym razem UOKiK przyjrzał się praktykom stosowanym przez pracowników GetBack. Posuwają się oni do dzwonienia po sąsiadach i...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.