Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedziKategoria: Pomoc zadłużonymKomornik może pobrać podatek na dziecka z US?
tatka zapytał 4 tygodnie temu

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Mam egzekucję komorniczą i boję się, że komornik może zabrać mi zwrot z US.
Proszę o pomoc jak temu zapobiec.

5/5 - (1 vote)
4 odpowiedzi
Kiliteks odpowiedział 11 miesięcy temu

Witam. Jestem zadłuzona. Na mojej pensji mam dwóch komorników, trzeci przxysłał pismo że jeżeli w danym czasie nie spłacę zaległości, zabiorą mi co mam. Potrzebuję pomocy, jestem na skraju załamania, mam dziecko, mam rodzinę, i jestem jednym kłębkiem nerwów. Mozecie mi pomóc? proszę

Dodaj ocenę
Rasty odpowiedział 11 miesięcy temu

W przypadku egzekucji z  należności ze zwrotu podatku dochodowego  Urzędy Skarbowe reagują na to w sposób dwojaki: weryfikują istnienia wierzytelności w momencie wpływu deklaracji podatkowej albo gdy wpłynęło zajęcie ekspektatywy, a nie wpłynęła jeszcze deklaracja podatkowa dłużnika, przesyłają jedynie komornikom informację o wspomnianym fakcie – czyli podatek może zostać zajęty.
Odnośnie wynagrodzenia z umowy zlecenie – w przypadku, gdy jest to jedyne źródło utrzymania podlega ochronie k.p., zajęciu podlega 50%.

Dodaj ocenę
Zuza odpowiedział 11 miesięcy temu

Jeżeli wierzyciel wskazał przeprowadzenie postępowania z należności podatkowej, zajęcie zwrotu nastąpi, w przypadku gdy komornik podjął działania przez złożeniem rozliczenia podatkowego przez dłużnika.

Dodaj ocenę
Daria odpowiedział 11 miesięcy temu

Przede wszystkim przeczytaj dokładnie zawiadomienie o wszczęciu postępowania egzekucyjnego. W piśmie zawarta jest informacja ” z czego ” prowadzona jest egzekucją. Komornik realizuje wniosek wierzyciela.

Dodaj ocenę
Twoja odpowiedź

3 + 19 =

tatkaForum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Komornik może pobrać podatek na dziecka z US? 0 Dobre Słabe tatka zapytał 4 tygodnie temu Witam. Bardzo proszę o pomoc. Mam egzekucję komorniczą i boję się, że komornik może zabrać mi zwrot z US. Proszę o pomoc jak temu zapobiec. ...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.