Grażyna Huc zapytał 3 miesiące temu

Witam. Komornik pobiera z mojej pensji co miesiąc 800 zł. Ostatnio poinformował mnie, że to za mało dla wierzyciela i chce zlicytować mi mieszkanie. Długu jest na 14000 zł a mieszkanie wartę 150000 zł.
Proszę o pomoc w tej sprawie.

Dodaj ocenę
2 odpowiedzi
Gość odpowiedział 1 rok temu

Sprawdź czy wierzyciel wskazał prowadzenie egzekucji z nieruchomości, informacja zawarta jest w piśmie o wszczęciu egzekucji. Jeżeli tak, to spróbuj porozumieć się z wierzycielem odnośnie spłaty bezpośrednio do niego z jednoczesnym umorzeniem lub zawieszeniem egzekucji.

Dodaj ocenę
Daria odpowiedział 1 rok temu

Pomimo dochodzenia należności w drodze postępowania egzekucyjnego można próbować zawrzeć porozumienie z wierzycielem.  Istotne są warunki jakie można zaproponować – powinny być bardziej korzystne dla wierzyciela niż uzyskiwany zwrot zobowiązania dokonywany przez komornika.

Dodaj ocenę
Twoja odpowiedź

1 + 7 =

Grażyna HucForum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Komornik straszy licytacją 0 Dobre Słabe Grażyna Huc zapytał 3 miesiące temu Witam. Komornik pobiera z mojej pensji co miesiąc 800 zł. Ostatnio poinformował mnie, że to za mało dla wierzyciela i chce zlicytować mi mieszkanie. Długu jest na 14000 zł a mieszkanie wartę...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.