Społeczność: pytaniaKategoria: Pomoc zadłużonymKruk wykupił mój dług z Banku
Basia Zdun zapytał 1 rok temu

Dostałam pare dni temu pismo z firmy Kruk, że teraz do nich muszę spłacać stare zobowiązanie.
Czy ktoś może mi pomóc?

Dodaj ocenę
4 odpowiedzi
Filip odpowiedział 6 miesięcy temu

Sposób rozwiązania spłaty należności wobec nowego wierzyciela zależy od sytuacji finansowej dłużnika. Warto zasięgnąć informacji czy możliwe jest zawarcie ugody  i na jakich warunkach, czy jest możliwość umorzenia części – wszystko pisemnie.

Dodaj ocenę
Dorin odpowiedział 6 miesięcy temu

W przypadku cesji, czyli sprzedaży wierzytelności, zmienia się jej właściciel.  W tej sytuacji nowy wierzyciel ma prawo dochodzić spłaty należności, jeżeli posiada pełną dokumentację oraz  zadłużenie nie uległo przedawnieniu. Istotne jakie działania wcześniej podjął pierwotny wierzyciel i na jakim etapie wierzytelność została sprzedana.

Dodaj ocenę
Ewa odpowiedział 6 miesięcy temu

W niektórych przypadkach bardziej korzystny jest etap sądowy. Jeżeli jest możliwość, że dług jest przedawniony lub zachodzi przesłanka, iż nowy wierzyciel nie ma podstaw do dochodzenia roszczenia. Na etapie sądowym również możliwe dostosowanie spłaty do możliwości finansowych dłużnika.

 

Dodaj ocenę
Differ odpowiedział 6 miesięcy temu

W jaki sposób się o tym dowiedziałaś? Dostałaś jakieś pismo informacyjne? Masz pewność, że mają prawo dochodzić tej należności?

Dodaj ocenę
Twoja odpowiedź

19 + 10 =

Basia ZdunSpołeczność: pytania › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Kruk wykupił mój dług z Banku 0 Dobre Słabe Basia Zdun zapytał 1 rok temu Dostałam pare dni temu pismo z firmy Kruk, że teraz do nich muszę spłacać stare zobowiązanie. Czy ktoś może mi pomóc? ...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.