Społeczność: pytaniaKategoria: Pomoc zadłużonymNakaz zapłaty ze Skoku Stefczyka
HenrykaJaź zapytał 1 rok temu

Otrzymałam dzisiaj nakaz zapłaty ze Skoku Stefczyka na kwotę ponad 70 tyś. Co mam zrobić? Boje sie komornika

5/5 - (3 votes)
7 odpowiedzi
HenrykaJaź odpowiedział 6 miesięcy temu

@slejer – Jest to nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Sąd rejonowy Lublin Zachód IV Wydział Cywilny. Co to dla mnie oznacza? Co więcej mogę zrobić? To dług po zmarłym mężu, kiedyś spłacał to regularnie, ja nawet o długu nie wiedziałam. Zarabiam ok. 4 tys. zł i boję się, że komornik będzie pobierał po 3 tys. z mojej wypłaty. Co może mi Pani/Pan poradzić?

4/5 - (2 votes)
Jurgenp odpowiedział 6 miesięcy temu

Jest na forum obszerny wątek o nakazach zapłaty. Musisz poszukać

5/5 - (2 votes)
Adrianszęsny odpowiedział 6 miesięcy temu

Przy postępowaniu nakazowym z weksla egzekucja może być prowadzona w trakcie ale nie musi jeśli wniesiesz odpowiednie zarzuty. 
Miałem taki przypadek z Profi Credit i egzekucja została wstrzymana do czasu rozwiązania sprawy.

5/5 - (1 vote)
slejer odpowiedział 6 miesięcy temu

To nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym – z weksla czy w upominawczym? Pytam z ciekawości, bo podobno nawet weksli nie chce im się używać: [link]Jeżeli to nakaz w postępowaniu upominawczym, to jak wyżej – wnieś sprzeciw, to zyskasz wiele miesięcy czasu gdyż nakaz zostanie uchylony. A jeżeli to nakaz w postępowaniu nakazowym, to masz problem, bo wniesienie zarzutów od takiego nakazu nie powoduje uchylenia nakazu – będą mogli mimo tego wnieść do komornika o zabezpieczenie roszczenia.

3.7/5 - (3 votes)
Tamarkabak odpowiedział 6 miesięcy temu

Miałam podobnie jak Pan Adrian. Dostałam nakaz z Profi Credit wniosłam opłatę za zarzuty tak jak pouczył mnie doradca z Conectum oraz przygotował mi dokumenty odnośnie wstrzymania egzekucji.

3.5/5 - (2 votes)
Doxyk odpowiedział 6 miesięcy temu

Należy szybko złożyć sprzeciw

5/5 - (2 votes)
Twoja odpowiedź

6 + 12 =

HenrykaJaźSpołeczność: pytania › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Nakaz zapłaty ze Skoku Stefczyka 0 Dobre Słabe HenrykaJaź zapytał 1 rok temu Otrzymałam dzisiaj nakaz zapłaty ze Skoku Stefczyka na kwotę ponad 70 tyś. Co mam zrobić? Boje sie komornika ...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.