Społeczność: pytaniaKategoria: Pomoc zadłużonymNakaz zapłaty ze Skoku Stefczyka
HenrykaJaź zapytał 1 tydzień temu

Otrzymałam dzisiaj nakaz zapłaty ze Skoku Stefczyka na kwotę ponad 70 tyś. Co mam zrobić? Boje sie komornika

5/5 - (3 votes)
7 odpowiedzi
Jurgenp odpowiedział 1 tydzień temu

Jest na forum obszerny wątek o nakazach zapłaty. Musisz poszukać

5/5 - (2 votes)
Jurgenp odpowiedział 1 tydzień temu

https://forum-oddluzanie.pl/wszystko-o-sprzeciwie-od-nakazu-zaplaty-rady-opinie-definicje/    

5/5 - (2 votes)
Doxyk odpowiedział 1 tydzień temu

Należy szybko złożyć sprzeciw

5/5 - (2 votes)
slejer odpowiedział 1 tydzień temu

To nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym – z weksla czy w upominawczym? Pytam z ciekawości, bo podobno nawet weksli nie chce im się używać: [link]Jeżeli to nakaz w postępowaniu upominawczym, to jak wyżej – wnieś sprzeciw, to zyskasz wiele miesięcy czasu gdyż nakaz zostanie uchylony. A jeżeli to nakaz w postępowaniu nakazowym, to masz problem, bo wniesienie zarzutów od takiego nakazu nie powoduje uchylenia nakazu – będą mogli mimo tego wnieść do komornika o zabezpieczenie roszczenia.

3.7/5 - (3 votes)
HenrykaJaź odpowiedział 1 tydzień temu

@slejer – Jest to nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Sąd rejonowy Lublin Zachód IV Wydział Cywilny. Co to dla mnie oznacza? Co więcej mogę zrobić? To dług po zmarłym mężu, kiedyś spłacał to regularnie, ja nawet o długu nie wiedziałam. Zarabiam ok. 4 tys. zł i boję się, że komornik będzie pobierał po 3 tys. z mojej wypłaty. Co może mi Pani/Pan poradzić?

4/5 - (2 votes)
Adrianszęsny odpowiedział 1 tydzień temu

Przy postępowaniu nakazowym z weksla egzekucja może być prowadzona w trakcie ale nie musi jeśli wniesiesz odpowiednie zarzuty. 
Miałem taki przypadek z Profi Credit i egzekucja została wstrzymana do czasu rozwiązania sprawy.

5/5 - (1 vote)
Tamarkabak odpowiedział 1 tydzień temu

Miałam podobnie jak Pan Adrian. Dostałam nakaz z Profi Credit wniosłam opłatę za zarzuty tak jak pouczył mnie doradca z Conectum oraz przygotował mi dokumenty odnośnie wstrzymania egzekucji.

3.5/5 - (2 votes)
Twoja odpowiedź

17 + 7 =

HenrykaJaźSpołeczność: pytania › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Nakaz zapłaty ze Skoku Stefczyka 0 Dobre Słabe HenrykaJaź zapytał 1 tydzień temu Facebook Twitter Reddit LinkedIn Email Pinterest Otrzymałam dzisiaj nakaz zapłaty ze Skoku Stefczyka na kwotę ponad 70 tyś. Co mam zrobić? Boje sie komornika ...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.