MieszkoI zapytał 2 miesiące temu

Witam, jestem rolnikiem i zastanawiam się nad zaciągnięcie kredytu lub poszukiwaniem pomocy finansowej. Ktoś może coś doradzić albo polecić? Pozdrawiam Witold.

5/5 - (2 votes)
3 odpowiedzi
Iza odpowiedział 12 miesięcy temu

Jest możliwość uzyskania kredytu w banku na oświadczenie. Warunkiem jest pozytywny BIK

4/5 - (1 vote)
Elizjum 321 odpowiedział 12 miesięcy temu

Rolnik, jego małżonka czy członek rodziny, będzie mógł starać się o 100 tys. zł na rozpoczęcie działalności pozarolniczej, np. na świadczenie usług czy handel. Nabór wniosków zapowiedziano na pierwszy kwartał 2017 r. Pieniądze będą pochodziły z poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich” w ramach Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

4.5/5 - (2 votes)
SaraS odpowiedział 12 miesięcy temu

Pomoc finansowa będzie mogła być przyznana rolnikowi, jego żonie czy innemu członkowi rodziny pod warunkiem, że tzw. wielkość ekonomiczna gospodarstwa nie przekracza 15 tys. euro. Takie wsparcie będzie też mogła dostać osoba, która na trwale przekaże swoje gospodarstwo innemu rolnikowi. Pomoc na rozpoczęcie działalności pozarolniczej przyznawana będzie w postaci premii w wysokości 100 tys. zł. Pieniądze będzie można przeznaczyć na działalność usługową np. usługi transportowe, gastronomiczne czy sprzedaż hurtową i detaliczną. Będzie też można postawić z nie budynki, zmodernizować istniejące, kupić maszyny i inne urządzenia, sprzęt komputerowy i oprogramowanie. Działalność gospodarczą będzie można podjąć w miejscowościach należących do: gminy wiejskiej, gminy miejsko-wiejskiej, z wyłączeniem miast liczących powyżej 5 tys. mieszkańców, lub gminy miejskiej z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5 tys. mieszkańców

3/5 - (2 votes)
Twoja odpowiedź

11 + 12 =

MieszkoIForum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Kredyty bankowe › Pomoc finansowa dla rolników? 0 Dobre Słabe MieszkoI zapytał 2 miesiące temu Witam, jestem rolnikiem i zastanawiam się nad zaciągnięcie kredytu lub poszukiwaniem pomocy finansowej. Ktoś może coś doradzić albo polecić? Pozdrawiam Witold. ...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.