pumba zapytał 4 tygodnie temu

Dzień dobry.
Tak jak w temacie. Szukam porady w sprawie nie zapłaconego abonamentu RTV. Czy ktoś już się mierzył? W internecie jest masa pism. Czy one działają?

Dodaj ocenę
4 odpowiedzi
One odpowiedział 11 miesięcy temu

Ktoś już z tego korzystał?Z jakim skutkiem?

Dodaj ocenę
Elmo odpowiedział 11 miesięcy temu

Zgodnie za art. 7. ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 roku kontrolę  obowiązek rejestracji odbiorników radiofonicznych           i telewizyjnych oraz obowiązku uiszczania opłaty abonamentowej prowadzi operator publiczny,  Poczta Polska. Swój ustawowy obowiązek Poczta Polska realizuj wysyłanie upomnień dla abonentów posiadających zarejestrowane odbiorniki, którzy zalegają z płatnością. Otrzymując takie upomnienie należy w ciągu siedmiu dni, od odebrania pisma, zwrócić się z prośbą o wskazanie podstawy wystosowanego roszczenia. Może się okazać, iż operator nie dopełnił obowiązku i w odpowiedzi otrzyma się pismo o  ponownym rozpatrzeniu sprawy na korzyść abonenta.

Dodaj ocenę
Zaciekawiony odpowiedział 11 miesięcy temu

Nie rozumiem, jakie pismo należy wysłać, co w nim zamieścić?

Dodaj ocenę
Elmo odpowiedział 11 miesięcy temu

Otrzymując wezwanie lub upomnienie dotyczące opłaty abonamentowej należy na podstawie art. 73 kpa wystąpić            o wydanie z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów dokumentów na podstawie których wysunięto roszczenie. Wszystkie dowody zarejestrowania odbiorników RTV straciły ważność w listopadzie 2008 roku, a operator publiczny do tego momentu miał obowiązek nadać posiadaczom odbiorników nowe numery identyfikacyjne oraz  powiadomić ich o tym abonentów.

 

Dodaj ocenę
Twoja odpowiedź

18 + 9 =

pumbaForum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Szukam porady prawnej 0 Dobre Słabe pumba zapytał 4 tygodnie temu Dzień dobry. Tak jak w temacie. Szukam porady w sprawie nie zapłaconego abonamentu RTV. Czy ktoś już się mierzył? W internecie jest masa pism. Czy one działają? ...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.