Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedziKategoria: Pomoc zadłużonymWezwanie do wniesienia pisma procesowego, co to?
TobiREX zapytał 4 tygodnie temu

Dostałem wezwanie z informacja, że mam wnieść pismo procesowe. Nie wiem o co chodzi. Czy ktoś może pomóc? Czy to jest konieczne? Co ma napisać i jak?

Dodaj ocenę
4 odpowiedzi
Anonimowy odpowiedział 11 miesięcy temu

Jeżeli do wniesienia pisma procesowego wzywa sąd należy to zrobić zgodnie z terminem wyznaczonym. Istotne w jakim trybie jest prowadzone postępowanie – od tego zależny jest charakter pisma.To bardzo istotne etap dla dla pozwanego i zarazem szansa na osiągniecie postanowienia korzystnego dla strony pozwanej.

Dodaj ocenę
Anonimowy odpowiedział 11 miesięcy temu

Ale co w tym piśmie ma być? Nie wystarczy jak stawie się na rozprawie?

Dodaj ocenę
Anonimowy odpowiedział 11 miesięcy temu

Wszystkie fakty, które świadczą na korzyść pozwanego. wszystko co może podważyć wniesione  fakty przez powoda. Najlepiej w oparciu o przepisy prawne.Ważne są również wnioski pozwane, które może wnieść właśnie przez złożenie pisma procesowego.

Dodaj ocenę
Luck odpowiedział 11 miesięcy temu

Warto skorzystać z tej możliwości, zamieścić wszystkie fakty i zaznaczyć możliwość zgłaszania kolejnych. To jest szansa na umorzenie sprawy abo zawarcie korzystnej ugody sądowej.

Dodaj ocenę
Twoja odpowiedź

16 + 10 =

Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Wezwanie do wniesienia pisma procesowego, co to? 1 Dobre Słabe TobiREX zapytał 4 tygodnie temu Dostałem wezwanie z informacja, że mam wnieść pismo procesowe. Nie wiem o co chodzi. Czy ktoś może pomóc? Czy to jest konieczne? Co ma napisać i jak? ...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.