Społeczność: pytaniaKategoria: Pomoc zadłużonymWezwanie do wniesienia pisma procesowego, co to?
TobiREX zapytał 10 miesięcy temu

Dostałem wezwanie z informacja, że mam wnieść pismo procesowe. Nie wiem o co chodzi. Czy ktoś może pomóc? Czy to jest konieczne? Co ma napisać i jak?

Dodaj ocenę
4 odpowiedzi
Anonimowy odpowiedział 7 miesięcy temu

Jeżeli do wniesienia pisma procesowego wzywa sąd należy to zrobić zgodnie z terminem wyznaczonym. Istotne w jakim trybie jest prowadzone postępowanie – od tego zależny jest charakter pisma.To bardzo istotne etap dla dla pozwanego i zarazem szansa na osiągniecie postanowienia korzystnego dla strony pozwanej.

Dodaj ocenę
Anonimowy odpowiedział 6 miesięcy temu

Ale co w tym piśmie ma być? Nie wystarczy jak stawie się na rozprawie?

Dodaj ocenę
Anonimowy odpowiedział 6 miesięcy temu

Wszystkie fakty, które świadczą na korzyść pozwanego. wszystko co może podważyć wniesione  fakty przez powoda. Najlepiej w oparciu o przepisy prawne.Ważne są również wnioski pozwane, które może wnieść właśnie przez złożenie pisma procesowego.

Dodaj ocenę
Luck odpowiedział 6 miesięcy temu

Warto skorzystać z tej możliwości, zamieścić wszystkie fakty i zaznaczyć możliwość zgłaszania kolejnych. To jest szansa na umorzenie sprawy abo zawarcie korzystnej ugody sądowej.

Dodaj ocenę
Twoja odpowiedź

9 + 9 =

Społeczność: pytania › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Wezwanie do wniesienia pisma procesowego, co to? 1 Dobre Słabe TobiREX zapytał 10 miesięcy temu Dostałem wezwanie z informacja, że mam wnieść pismo procesowe. Nie wiem o co chodzi. Czy ktoś może pomóc? Czy to jest konieczne? Co ma napisać i jak? ...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.