Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedziKategoria: Pomoc zadłużonymWykaz majątku osoby bezrobotnej bez majątku
Zofia zapytał 4 tygodnie temu

Dzień dobry,
Sytuacja wygląda tak, że zostałam poinformowana o egzekucji komorniczej – zajęciu kont bankowych, oraz wezwana do wykazu majątku.
Jak poprawnie napisać taki wykaz, nie mając realnie żadnego majątku, zatrudnienia, ale jednocześnie nie przerzucając długu na małżonka?
Moja sytuacja wygląda tak, że nie jestem nigdzie zatrudniona, nie wykazuję żadnych przychodów, nie posiadam też nic poza rzeczami osobistymi, w tym momencie w utrzymaniu mnie uczestniczą małżonek, oraz moja matka. Jak w takiej sytuacji podejść do wykazu majątku? Bardzo chciałabym uniknąć sytuacji, w której dług zostanie przerzucony na małżonka, czy istnieje realnie możliwość, żeby tak się nie stało w tej sytuacji?
Nie posiadam środków na spłatę zadłużenia, nie mam też w najbliższej perspektywie szans na to, że takie środki nabędę.

5/5 - (1 vote)
2 odpowiedzi
Marysia odpowiedział 1 miesiąc temu

Jeśli w tabelkach od komornika jest do uzupełnienia jedynie twój stan majątku, to wypisujesz to zgodnie z prawdą, czyli że nic nie masz. Bo miałam to samo. Ja nie mam rozdzielności majątkowej i dowiedziałam się na forum, że komornik może zabierać z wynagrodzenia od małżonka. Na razie nic się takiego nie zdarzyło, ale tego się spodziewam. Składaj zawsze sprzeciw od nakazu zapłaty, i komornika unikniesz. Gdybym wcześniej trafiła na to forum pewnie nigdy bym komornika nie miała. Pozdrawiam.

5/5 - (5 votes)
MajoMajo odpowiedział 1 miesiąc temu

Jeśli nie masz rozdzielności to i tak komornik będzie egzekwował z konta i pensji męża. 

5/5 - (1 vote)
Twoja odpowiedź

0 + 10 =

ZofiaForum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Wykaz majątku osoby bezrobotnej bez majątku 1 Dobre Słabe Zofia zapytał 4 tygodnie temu Dzień dobry, Sytuacja wygląda tak, że zostałam poinformowana o egzekucji komorniczej – zajęciu kont bankowych, oraz wezwana do wykazu majątku. Jak poprawnie napisać taki wykaz, nie mając realnie żadnego majątku, zatrudnienia, ale...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.