0Shares

Ustawa o obrocie ziemią – jej wpływ na łatwość uzyskania kredytu?

Ustawa o obrocie ziemią - wady i korzyści.

Ustawa o obrocie ziemią wywołuje niespodziewane dla banków skutki, lecz były one do przewidzenia nawet przed jej wejściem w życie. Klienci banków nie mogą uzyskać kredytu na sfinansowanie budowy domu na działkach rolnych. Dlaczego? Ponieważ nie ma jednoznacznej interpretacji zapisów ustawy, jak i określenia, do których nieruchomości rolnych odwołują się zmienione zapisy ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Wiele banków odrzuca więc wnioski o taki kredyt. Wnioskuj o kredyt pod zabezpieczenie –>[reklama]

Uchwalona 14 kwietnia ustawa o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości rolnych miała za zadanie wzmocnić ochronę ziemi rolniczej w Polsce przed wykupem spekulacyjnym i kupowaniem przez ludzi, którzy nie gwarantują, że będzie ona uprawiana. Nowe prawo działa od pierwszego maja i już pojawiły się komplikacje, które nasi specjaliści przewidywali już w trakcie wprowadzania ustawy. Mianowicie:

  1. Po pierwsze Ustawa o obrocie ziemią wpływa także na inne ustawy, zmieniając między innymi zapisy o: księgach wieczystych i hipotece. Przez to pojawiły się problemy w sądach wieczystoksięgowych i bankach. Te ostatnie mają bowiem problem z wpisaniem hipoteki do księgi wieczystej i dlatego wstrzymują udzielanie kredytów lub pożyczek na działki rolne.

Wady ustawy i jej wpływ na ceny działek: 

Masz dodatkowe pytania w temacie: Ustawa o obrocie ziemią co oznacza jej zmiana? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum.

Ustawa o obrocie ziemią – jej wpływ na łatwość uzyskania kredytu?
4.6 (92%) 5 votes
0Shares
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/05/Ustawa-o-obrocie-ziemią-wady-i-korzyści..jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/05/Ustawa-o-obrocie-ziemią-wady-i-korzyści.-150x150.jpgEdiKredytPożyczki prywatnepożyczki pod zastaw grutnów rolnych,Ustawa o obrocie ziemiąUstawa o obrocie ziemią - jej wpływ na łatwość uzyskania kredytu? Ustawa o obrocie ziemią wywołuje niespodziewane dla banków skutki, lecz były one do przewidzenia nawet przed jej wejściem w życie. Klienci banków nie mogą uzyskać kredytu na sfinansowanie budowy domu na działkach rolnych. Dlaczego? Ponieważ nie ma jednoznacznej interpretacji...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.