Zwroty prowizji za wcześniej spłacony kredyt

Zwrot prowizji za wcześniej spłacony kredyt

Odzyskanie prowizji przy wcześniejszej całkowitej spłacie kredytu nie jest rzeczą łatwą, chociaż wydawałoby się, że banki lub firmy pożyczkowe powinny respektować wyroki oraz postanowienia. Banki nadal nie respektują interpretacji przepisów ustawy o kredycie konsumenckim wydanej przez Rzecznika Finansowego i Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji.

Poniżej krótka rozmowa z jednym z naszych klientów:
Spłata jakiego zobowiązania pozwoliła Panu uzyskać zwrot prowizji i dodatkowych kosztów?

Umowa kredytu, której dotyczy historia została zawarta w 2017 roku. W 2019 roku , czyli po 1,5 roku okresu kredytowania, z 7 lat postanowiłem dokonać całkowitej spłaty.

Jaka była kwota prowizji w umowie i ile udało się odzyskać?

Okazało się, że pobrano ode mnie opłatę przygotowawczą w wysokości ponad 25% kwoty, którą otrzymałem przelewem, czyli opłata wyniosła 15 000,00 zł. Kwota zwrotu była wyliczona zgodna ze stanowiskiem Rzecznika Finansowego i prezesa UOKiK czyli odzyskałem ponad 14000 złotych.

Jak jest droga do odzyskania prowizji?

Najpierw próbowałem kontaktować się z bankiem wysyłając pismo z prośbą o przedstawienie stanowiska w sprawie zwrotu części pobranej opłaty. Potem odwiedziłem kilka razy oddział banku oraz kontaktowałem się telefonicznie. Po kilkunastu tygodniach korespondencji, która w zasadzie nie przyniosła żadnego skutku zebrałem cały materiał, który posiadałem i udać się do profesjonalnego pełnomocnika polecanego na tym forum. Pełnomocnik zadziałał natychmiastowo. Przygotował dokumenty oraz wysłaliśmy je do banku. Potem poszło już szybko.

Jakie koszty się z tym wiązały?

Ponieważ zostałem klientem poleconego mi specjalisty nie zapłaciłem nic za pomoc. Pomoc była bezpłatna. Zdziwiłem się na początku, ale rzeczywiście dostałem potwierdzenie, że nic nie zapłacę.

Jakie były efekty działań specjalisty?

Najpierw po 30 dniach odpowiedziano na nasze pismo, oczywiście źle wyliczono sumę do zwrotu i chciano na tym etapie dać mi jedynie 9000 zł. Poszliśmy dalej do sądu. Sąd poza doliczeniem należnej mi jeszcze kwoty zasądził zwrot wszelkich kosztów poniesionych przeze mnie, także opłaty za usługi adwokata. Nic nie straciłem a bank musiał pokryć całe koszty. Sprawa na etapie polubownym trwała prawie 6 miesięcy. Pierwsze pieniądze dostałem po 44 dniach.

Czy jesteś zadowolony z wyników działania specjalisty?

Oczywiście. Po pierwsze uzyskałem zwrot środków nie ponosząc żadnych kosztów. Wcześniej zapoznawałem się z ofertami firm, które zajmują się tymi zwrotami. Najczęściej byli w stanie wypłacać mi od razu kwoty np. 3000 zł lub 2500 zł. Ja natomiast miałbym podpisać pełnomocnictwo z przeniesieniem umowy na te kancelarie. wtedy oni dostaliby 14 000 a ja tylko 3000. To oczywiście jest bez sensu. Nie polecam takiego rozwiązania.

Czy chciałabyś przekazać czytelnikom jeszcze jakieś dodatkowe informację?

Oczywiście, musicie wiedzieć, że bank zawsze pisze, że należy być świadomym kosztów pożyczki zawartych w umowie, że opłaty są naliczone prawidłowo. Pewność banków, że wygrają w takich sprawach jest niemal 100%. Ale zawsze należy walczyć o swoje pieniądze.

Zdradzisz nam nazwę firmy, która zajmowała się Twoją sprawą?

Powiem tyle, jest to najbardziej popularna firma oddłużeniowa w Polsce. Ja zleciłem im dodatkowo obsługę moich innych spraw. Pamiętajcie, że jeśli im polecicie zwrot prowizji za wcześniej spłacony kredyt – nie zapłacicie za taką usługę. Życzę Wam, aby i w Waszym przypadku wszystko poszło pomyślnie. Pozdrawiam, Marcin.

– – – Ważne – – –

Chcecie się dowiedzieć jak to działa i czy to prawda?
Kliknijcie tutaj i zostawcie Wasze dane – do 15 minut oddzwoni do Was specjalista:

Zwrot prowizji za wcześniej spłacony kredyt.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)

  Miałem/mam konsolidacje lub wcześniejsze spłaty kredytu?

  Rodzaj pomocy:

  (krok 1 z 2)

  źródło

  4.9/5 - (17 votes)
  https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/kredyty-bankowe-parametry-1024x682.jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/kredyty-bankowe-parametry-150x150.jpgfranzRDyskusje ogólneSpłata zadłużeńzwrot prowizji,zwrot prowizji za wcześniej spłącony kredytZwroty prowizji za wcześniej spłacony kredyt Odzyskanie prowizji przy wcześniejszej całkowitej spłacie kredytu nie jest rzeczą łatwą, chociaż wydawałoby się, że banki lub firmy pożyczkowe powinny respektować wyroki oraz postanowienia. Banki nadal nie respektują interpretacji przepisów ustawy o kredycie konsumenckim wydanej przez Rzecznika Finansowego i Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji. Poniżej krótka...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.