Czy restrukturyzacja leasingu jest możliwa?

Restrukturyzacja leasingu. Leasing samochodowy.

Zawierając umowę leasingu, nikt nie ma w planach mieć kłopotów ze spłatą kolejnych rat leasingu. Jednak gospodarka wolnorynkowa ma to do siebie, że bogactwo lub choćby bezpieczna sytuacja finansowa nie jest nikomu dana raz na zawsze. Bardzo często z przyczyn niezależnych od korzystającego / leasingobiorcy dochodzi do zwłoki w płatności rat leasingowych. Należy pamiętać o możliwości restrukturyzacji zobowiązania z udziałem profesjonalnego pełnomocnika, który zarekomenduje i przeprowadzi stosowne rozwiązania prawne.

Udział pełnomocnika z uwagi na formę wypracowania porozumienia wydaje się w wielu okolicznościach niezbędny – co znajduje swoje uzasadnienie w biegłej znajomości obowiązujących norm prawnych. Profesjonalnie przeprowadzona restrukturyzacja umowy leasingu zapewnia korzystającemu dogodne warunki spłaty i pozwala „utrzymać” umowę leasingu. Brak wypracowania ugody z leasingodawcą w zakresie rozwiązania umowy leasingu przez jej wypowiedzenie wskutek zwłoki w zapłacie rat leasingowych jest dla korzystającego najczęściej bardzo kosztowne i nieopłacalne ekonomicznie.

Prowadzi bowiem do zwrotu na rzecz właściciela (finansującego) przedmiotu leasingu i upoważnienie finansującego do zdania do zapłaty wszystkich płatności przyszłych, zaległości oraz innych kosztów (windykacja, postępowanie sądowe, wycena, sprzedaż wtórna przedmiotu leasingu) w pomniejszeniu o korzyści, zgodnie z art. 70915 kodeksu cywilnego.[sociallocker] Firmy leasingowe dotkliwie karzą klientów opóźniających się z płatnościami. Już po kilku/kilkunastu dniach opóźnienia wystawiają wezwanie, za które naliczają opłatę manipulacyjną (od 50 zł w górę). Po około miesięcznym opóźnieniu w płatności umowa zazwyczaj jest wypowiadana. Wznowienie umowy jest możliwe, ale po spłaceniu wszystkich zaległości, zapłacie bieżącej raty oraz opłaty manipulacyjnej za wznowienie umowy (od kilkuset złotych w górę). Dlatego zawierając umowę leasingu, warto jest zdawać sobie sprawę jakie mogą być konsekwencje zaległości płatniczych wobec leasingodawcy.

Restrukturyzacja zawsze jest możliwa.

Przede wszystkim, gdy zauważamy, że zaczynamy mieć kłopoty finansowe nie warto zwlekać czy to z leasingiem czy z kredytem. Możemy próbować samemu lub z korzystać z pomocy osób na co dzień zajmującymi się tego typu sprawami. Zawsze ,,warto rozmawiać” nas to nic nie kosztuje i zawsze jest wyjście z każdej sytuacji, natomiast pozostawienie sprawy samej sobie, na pewno nie zaprowadzi nas do niczego dobrego.[/sociallocker]

Masz dodatkowe pytania w temacie: Restrukturyzacja leasingu? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum

4.6/5 - (13 votes)
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Restrukturyzacja-leasingu.-Leasing-samochodowy..jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Restrukturyzacja-leasingu.-Leasing-samochodowy.-150x96.jpgPiccolloKredyty samochodoweLeasing,Leasing Samochodowy,Restrukturyzacja KredytuCzy restrukturyzacja leasingu jest możliwa? Zawierając umowę leasingu, nikt nie ma w planach mieć kłopotów ze spłatą kolejnych rat leasingu. Jednak gospodarka wolnorynkowa ma to do siebie, że bogactwo lub choćby bezpieczna sytuacja finansowa nie jest nikomu dana raz na zawsze. Bardzo często z przyczyn niezależnych od korzystającego / leasingobiorcy...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.