Kredyt firmowy – wady i zalety

Kredyt Firmowy 2017 - Kredyty dla firm w 2017 - Kredyt na firmę 2017Kredyt firmowy bankowy, choć najczęściej stosowany, nie jest finansowaniem doskonałym, gdyż takiego po prostu nie ma. Wybierając rodzaj finansowania należy uwzględnić wady i zalety każdego z nich. Każda firma to inna sytuacja ekonomiczno – finansowa, dlatego nie każde rozwiązanie dla jednej firmy będzie też dobre dla innej.

Nie ulega wątpliwości, iż właściciele firm oraz osoby odpowiedzialne za zarządzanie finansami firm nie powinni zapominać o innych alternatywnych możliwościach finansowania, które pojawiają się na rynku i często mogą być nawet dużo atrakcyjniejsze od tak popularnego kredytu bankowego. Ważne jest, aby mieć rozeznanie w tym, co aktualnie oferuje rynek finansowy i dokładnie analizować poszczególne oferty.

Zalety kredytu

Produkty bankowe dostosowane do wielkości i charakteru Twojej firmy. Banki coraz bardziej interesują się sektorem MSP i powstają produkty skierowane bezpośrednio do tej grupy podmiotów.

Możliwość otrzymania środków na sfinansowanie bardziej złożonych inwestycji (kredyt inwestycyjny). Inne alternatywne źródła finansowania mogą być często korzystniejsze cenowo i podatkowo np. umowa leasingu, ale niestety nie wszystkie inwestycje mogą zostać przez niego sfinansowane. W takich przypadkach kredyt bankowy może być jedynym dostępnym rozwiązaniem na sfinansowanie skomplikowanego przedsięwzięcia.
W trakcie ubiegania się o kredyt bankowy automatycznie zyskujesz niezależną opinię banku o Twoim przedsięwzięciu. Na tym etapie istnieje jeszcze możliwość poprawy wszelkich niedociągnięć. Czasami bywa tak, że kredytobiorca po zasięgnięciu rady specjalistów rezygnuje z inwestycji, gdyż dochodzi do wniosku, że jest ona nieopłacalna. Przyczyną tego mogło być subiektywne patrzenia na tę inwestycje i niezauważenie istotnych barier czy informacji płynących z rynku.

Bank oferuje Ci możliwość skorzystania z usług doradcy kredytowego. Jego pomoc może być potrzeba przy pisaniu biznes planu , czyli dokumentu wchodzącego w skład wniosku kredytowego . Taki doradca przedstawi Ci inne, alternatywne źródła finansowania np. leasing, faktoring itd.
Zaciągaj kredyt bankowy przy wydatkach bieżących. Kredyt firmowy obrotowy poprawi płynność Twojego przedsiębiorstwa. Korzystaj z leasingu przy wydatkach inwestycyjnych.

Wady kredytu

Dla młodej firmy kredyt bankowy jest praktycznie niedostępny. Brak zdolności kredytowej oznacza małe szanse na pozyskanie środków od banku. Szanse pojawiają się, kiedy firma przedstawi odpowiednie zabezpieczenia rzeczowe czy poręczenie. To może skłonić bank do sfinansowania inwestycji.
Poważna wadą kredytu jest długotrwały proces rozpatrzenia wniosku kredytowego.
Formalności, zbieranie potrzebnej dokumentacji (wniosek kredytowy, dokumenty firmowe) to też bywa skomplikowane.
Problemy z ustanowieniem zabezpieczeń kredytu.
Kredyt firmowy bankowy pogarsza zdolność kredytową.
Stałe obciążenie. Raty i odsetki trzeba regularnie spłacać.
Oprocentowanie kredytu szczególnie obrotowego jest wysokie. Warto tutaj zastanowić się nad alternatywą, jaką jest faktoring .
Wysokość opłat i prowizji może ulegać zmianie w trakcie trwania umowy kredytu w wyniku: zmiany poziomu inflacji w wysokości podawanej do publicznej wiadomości przez GUS; zwiększenia kosztu obsługi rachunku w wyniku zmiany cen energii, połączeń telekomunikacyjnych, usług pocztowych, rozliczeń międzybankowych; zmiany opłat ponoszonych w związku z wykonywaniem umowy za pośrednictwem firm współpracujących z bankiem, wprowadzenie nowych przepisów prawnych.
Koszt kredytu zmienia się ze względu na wahania stóp procentowych. W przypadku rosnących stóp wzrasta koszt kredytu o zmiennym oprocentowaniu.

Masz dodatkowe pytania w temacie: Kredyt dla firm w 2024r? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum

Zapisz

4.9/5 - (15 votes)
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2017/01/Kredyt-Firmowy-2017-Kredyty-dla-firm-w-2017-Kredyt-na-firmę-2017.jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2017/01/Kredyt-Firmowy-2017-Kredyty-dla-firm-w-2017-Kredyt-na-firmę-2017-150x150.jpgGRAŻYNA SERAFINKredyty gotówkoweKredyt dla firm,Kredyt Firmowy 2022,Kredyty dla firmKredyt firmowy - wady i zalety Kredyt firmowy bankowy, choć najczęściej stosowany, nie jest finansowaniem doskonałym, gdyż takiego po prostu nie ma. Wybierając rodzaj finansowania należy uwzględnić wady i zalety każdego z nich. Każda firma to inna sytuacja ekonomiczno - finansowa, dlatego nie każde rozwiązanie dla jednej firmy będzie też...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.