4 mity dotyczące pętli zadłużenia. Dlaczego tak łatwo wpaść w spiralę chwilówek i kredytów?

4 mity o Pętli Kredytowej

W natłoku wszystkich obecnych zmian w życiu prywatnym i firmowym łatwo jest zapomnieć o regularnej spłacie zobowiązań. Rynek finansowy także rynek pożyczek, nieustannie balansuje pomiędzy głęboką koncentracją na szczegółach, tj. jakością klientów, którzy zgłaszają się po finansowanie, a ogólnym spojrzeniu na klienta – jako potencjalne źródło zysku dla banku lub firmy pożyczkowej.

Wstęp

Wiedza na temat pętli zadłużenia – wychodzenia z długów jest jednym z wielu ważnych czynników, jeśli chodzi o oddłużanie. Tworzenie strategii jest zwykle relatywnie proste. Trudność jednak stanowi znalezienie odpowiedniej pomocy oraz firm i osób, które naprawdę znają się na tematyce i nie boją się podjąć ryzyka  oddłużaniu. Ryzyko o którym mowa to utrata wszystkiego, czyli dochodu, ruchomości, nieruchomości itp. w przypadku dopuszczenia do egzekucji komorniczej. Można tylko sobie wyobrazić, ile zaufania wymaga pozostawienie swojego losu w rękach firmy oddłużeniowej. Właśnie dlatego taka decyzja musi być przemyślana oraz skonsultowana również na forach internetowych. Nie oszukujmy się – na forach nie zawsze znajduje się rzetelne informacje – ale warto skorzystać z opinii pozostawionych przez klientów.

O  4 mitach dotyczących pętli zadłużenia (pętla chwilówek i kredytów)

1. Założenie dotyczące pętli zadłużenia

Działania w obszarze oddłużania na poziomie polubownym lub sądowym powinny skupiać się na jednym globalnym elemencie, który szybko i efektywnie spowoduje wzrost dochodów do budżetu gospodarstwa domowego. Zmniejszenie kosztów zobowiązań jest niewątpliwie dobrym początkiem w wychodzeniu z pętli zadłużenia w tym pętli chwilówek i/lub kredytów.

2. Ze spirali zadłużenia (nie) można się wydostać

Ten artykuł przedstawia przykład klienta – który opisał swoją sytuację w prywatnej wiadomości – oraz to, jak udało się wzmocnić jego sytuację i uzyskać stabilizację finansową.

Pan Dariusz jest klientem, który wplątał się spiralę chwilówek w momencie utraty pracy. Z powodu braku możliwości spłaty rat kredytów bankowych Pan Dariusz zaczął zaciągać zobowiązania w formie pożyczek krótkoterminowych. Niestety po jakimś czasie okazało się, że również i tutaj nie jest w stanie wywiązywać się z zadłużeń. Sprawy trafiały do kolejnych firm windykacyjnych oraz do sądu.

Jak niektórym z Was wiadomo, w momencie odebrania nakazu zapłaty z sądu najlepiej zgłosić się do specjalisty, aby złożył skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty. Nakaz traci moc, sprawa przekazywana jest dalej, a klient zyskuje czas na zgromadzenie środków na spłatę zadłużenia. Statystycznie 1 na 5 spraw jest na tym etapie umarzana.

Pan Dariusz czytając nasze forum, był w pełni świadomy co należy zrobić zgłosił się do firmy, która specjalizuje się w sprzeciwach od nakazu zapłaty i zarzutów od nakazu. Jest to również ceniona firma na rynku i według statystyk jedna z najbardziej popularnych. Sprawdź firmę TUTAJ.

3. Pętla zadłużenia – dramat dla 2,5 mln osób w Polsce

Problem zadłużenia według najnowszych badań dotyczy ponad 2,5 mln Polaków.  Dotychczas próbowali oni samodzielnie zajmować się swoimi sprawami natomiast coraz częściej decydują się na pomoc specjalistów w branży oddłużania.

Głównym celem jaki należy sobie postawić w momencie pojawienia się trudności finansowych jest znalezienie sposobu na wyjście z długów  i zmniejszenie kosztów ich utrzymania. Poprawa płynności finansowej i zmniejszenie kosztów obsługi pożyczki lub kredytu w tej skali jest spodziewanym „efektem”.

4. Niższe koszty obsługi pożyczek (także chwilówek) i kredytów

Są to elementy, które każdy klient musi analizować tygodniowo/miesięcznie, w zależności od tego, kto jest wierzycielem i jak bardzo zaawansowane są zadłużenia.

  • Monitorowanie przychodzących maili
  • Monitorowanie korespondencji listownej
  • Monitorowanie korespondencji telefonicznej
  • Bieżąca kontrola panelu użytkownika na stronie internetowej firmy pożyczkowej
  • Monitorowanie płatności

W teorii jest to bardzo nieprzyjemne i zajmuje dużo czasu, nakładu pracy itd., w praktyce te zadania okazują się być często pomijane. Dynamiczny tryb życia społeczeństwa zwykle brakuje czasu i zasobów, dlatego te zadania są odsuwane na boczny tor.

Na szczęście, ta strategia wychodzenia z pętli zadłużenia, nie tylko skupia się wokół redukcji kosztów, ale także na przyspieszeniu wzrostu budżetu.

Masz dodatkowe pytania w temacie: Pętla Zadłużenia – 4 mity o wychodzeniu z długów? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum

Zapisz

4.6/5 - (20 votes)
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/07/4-mity-o-Pętli-Kredytowj.jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/07/4-mity-o-Pętli-Kredytowj-150x150.jpgfranzRPomoc dla zadłużonychJak wyjść z pętli Chwilówek,Pętla kredytowa,Spirala zadłużenia4 mity dotyczące pętli zadłużenia. Dlaczego tak łatwo wpaść w spiralę chwilówek i kredytów? W natłoku wszystkich obecnych zmian w życiu prywatnym i firmowym łatwo jest zapomnieć o regularnej spłacie zobowiązań. Rynek finansowy także rynek pożyczek, nieustannie balansuje pomiędzy głęboką koncentracją na szczegółach, tj. jakością klientów, którzy zgłaszają się po...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.