O programach Rodzina na Swoim i Mieszkanie dla Młodych…

MdM lub RnS - programy kredytów hipotecznych

Program Rodzina Na Swoim został zastąpiony programem Mieszkanie Dla Młodych jest skierowany do rodzin i singli. Będzie stanowił wsparcie w zakupie własnego mieszkania dla potencjalnych beneficjentów, w tym przypadku jak sama nazwa wskazuje, młodych ludzi.

Według założeń programu, z zakupu pierwszego mieszkania lub też chęci wykupu mieszkania wynajmowanego, ze wsparcia będą mogły skorzystać osoby do 35 roku życia, przy zastrzeżeniu, że w przypadku małżeństw wystarczy, że jedna z osób mieści się w wyznaczonym limicie. Ubiegającym się o zwrot części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych przy budowie pierwszego domu, wprowadzono kryterium – 36 lat. Dopłaty maja przysługiwać w przypadku zakupu pierwszego mieszkania lub domu na rynku pierwotnym.

Maksymalna powierzchnia mieszkania objętego programem Mieszkanie dla Młodych ma wynosić 75 m kw. (85 m kw. w przypadku posiadania przez wnioskodawcę trojga lub więcej dzieci). Możliwe będzie także wykupienie mieszkania, które osoba wnioskująca o kredyt wynajmuje. W takim przypadku umowa o najem musi być zawarta po 31 grudnia 2012 r., a mieszkanie musi być wybudowane przez osobę prowadzącą działalność gospodarczą. Oprócz tego program przewiduje kupno wybudowanego już domu, bądź budowę domu jednorodzinnego, jednak związane z tym są również pewne ograniczenia dotyczące powierzchni. Program przewiduje 10 proc. dopłaty dla osób samotnych i małżeństw bezdzietnych, 15 proc. dla rodzin, które posiadają co najmniej jedno dziecko. Dodatkowe 5 proc. dla małżeństw, którym w ciągu 5 lat od daty zakupu mieszkania urodzi się bądź zostanie przysposobione trzecie lub kolejne dziecko. Natomiast jest też druga strona medalu. Polega ona na tym, że mimo iż Państwo dofinansuje nam zakup swojego wymarzonego gniazdka potencjalny nabywca będzie zobowiązany zapłacić podatek, oraz pokryć koszty notarialne a także koszt remontu(w przypadku mieszkań w stanie developerskim).

Dodatkowo MDM obejmuje tylko mieszkania nowo wybudowane, czyli głównie sprzedawane w ramach inwestycji deweloperskich, a zatem często droższe niż na rynku wtórnym. Kolejnym aspektem są niskie limity cen w MDM sprawiają, że w ofercie dominują większe, ponad 50-metrowe mieszkania, które tradycyjnie posiadają niższą cenę za metr kwadratowy.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, program MDM nie zapobiega patologii, która uwidoczniła się już przy „Rodzinie na Swoim”: deweloperzy zaniżają ceny mieszkań,a następnie rekompensują to sobie narzucaniem na klienta obowiązku wykupu miejsc parkingowego za 20-30 tys. Zł. Dofinansowanie przezpaństwo również obejmuje zawarcie kredytu na okres dłuższy niż 15 lat oraz wkład własny do 50% nieruchomości. Bank niestety też musi zarobić.

Czy mieszkanie dla młodych jest zatem projektem, który zrewolucjonizuje rynek nieruchomości?? Nie jest to takie do końca oczywiste.

Masz dodatkowe pytania w temacie: Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum

5/5 - (1 vote)
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/MdM-lub-RnS-programy-kredytów-hipotecznych.jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/MdM-lub-RnS-programy-kredytów-hipotecznych-150x150.jpgPiccolloKredyty 2 procentKredyt Hipoteczny,Mieszkanie dla Młodych,Rodzina na SwoimO programach Rodzina na Swoim i Mieszkanie dla Młodych... Program Rodzina Na Swoim został zastąpiony programem Mieszkanie Dla Młodych jest skierowany do rodzin i singli. Będzie stanowił wsparcie w zakupie własnego mieszkania dla potencjalnych beneficjentów, w tym przypadku jak sama nazwa wskazuje, młodych ludzi. Według założeń programu, z zakupu pierwszego mieszkania...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.