Wyłudzenie kredytu/pożyczki. Kiedy realnie możemy zostać posądzeni?

Wyłudzenie kredytu lub pożyczki. Jaka kara.

Niektóre firmy windykacyjne, dzwoniąc lub wysyłając monity do swoich klientów, którzy nie dotrzymują terminowych spłat kredytów bądź pożyczek używają sformułowania, że klient zostanie posądzony o wyłudzenie za co grozi odpowiedzialność karna.

Kiedy możemy brać to na poważnie?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że celem windykacji jest ściągnięcie jak największej sumy gotówki, którą zalegamy w jak najkrótszy czasie. Jeżeli chodzi o wyłudzenie jest to oczywiście traktowane jak przestępstwo co określa 297§1kk. Wyłudzenie to nic innego jak uzyskanie dla siebie lub kogo innego, od banku lub jednostki organizacyjnej prowadzącej podobną działalność gospodarczą na podstawie ustawy albo od organu lub instytucji dysponujących środkami publicznymi, – kredytu, pożyczki pieniężnej, poręczenia, gwarancji, akredytywy, dotacji, subwencji, potwierdzenia przez bank zobowiązania wynikającego z poręczenia lub z gwarancji lub podobnego świadczenia pieniężnego na określony cel gospodarczy, elektronicznego instrumentu płatniczego lub zamówienia publicznego, przedkłada podrobiony, przerobiony, poświadczający nieprawdę albo nierzetelny dokument albo nierzetelne, pisemne oświadczenie dotyczące okoliczności o istotnym znaczeniu dla uzyskania wymienionego wsparcia finansowego, instrumentu płatniczego lub zamówienia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Tak więc żebyśmy mogli zostać posądzeni o wyłudzenie w momencie zawierania umowy czy to kredytu bankowego, pożyczki pozabankowej czy też innego rodzaju finansowania musimy posłużyć się fałszywymi danymi osobistymi, przedłożeniem dokumentów świadczących nieprawdę np.: fałszywe zaświadczenie o zarobkach, sfałszowany wyciąg z konta bankowego czy też przedstawienie poręczenia, które miałoby być zabezpieczeniem zaciąganego finansowania, które faktycznie nie należy do nas bądź w ogóle nie istnieje.

Masz dodatkowe pytania w temacie: Wyłudzenie kredytu/pożyczki? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum

4.9/5 - (13 votes)
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Wyłudzenie-kredytu-lub-pożyczki.-Jaka-kara..jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Wyłudzenie-kredytu-lub-pożyczki.-Jaka-kara.-150x150.jpgfranzRDyskusje ogólnewyłudzenie kredytuWyłudzenie kredytu/pożyczki. Kiedy realnie możemy zostać posądzeni? Niektóre firmy windykacyjne, dzwoniąc lub wysyłając monity do swoich klientów, którzy nie dotrzymują terminowych spłat kredytów bądź pożyczek używają sformułowania, że klient zostanie posądzony o wyłudzenie za co grozi odpowiedzialność karna. Kiedy możemy brać to na poważnie? Przede wszystkim musimy pamiętać, że celem windykacji jest...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.