Nowy Program Rządu – Rodzina 500 +

Rodzina 500 plus. O programie Rodzina 500+

Rządowy program Rodzina 500 plus to pierwsze tak szerokie i uniwersalne wsparcie dla polskich rodzin. Program ma za zadanie pomóc w wychowaniu dzieci poprzez przyznawanie świadczeń wychowawczych. Wypłacane pieniądze mają posłużyć jako częściowe pokrycie kosztów związanych z zaspokojeniem potrzeb życiowych oraz wychowaniem dziecka.

Dzięki programowi Rodzina 500 plus rodzice będą otrzymywać świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł co miesiąc na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. Rodziny, w których dochód nie przekracza netto 800 zł na osobę lub 1200 zł (w rodzinach wychowujących niepełnosprawne dziecko) – otrzymają je również na pierwsze lub jedyne dziecko.

  • 500 zł/mc na pierwsze dziecko przy spełnieniu kryterium dochodowego, a na drugie i kolejne bez dodatkowych warunków
  • Dla rodziców i opiekunów do czasu ukończenia przez dziecko 18 lat
  • Po złożeniu wniosku i otrzymaniu decyzji pieniądze będą wypłacane w gotówce lub na konto

Wniosek o świadczenie należy składać raz do roku. Osoby ubiegające się o wsparcie na pierwsze dziecko, będą dokumentowały sytuację dochodową dołączając  do wniosku odpowiednie oświadczenie o dochodach. Gdy rodzina będzie ubiegać się o świadczenie wyłącznie na drugie i kolejne dzieci nie będzie konieczności dokumentowania sytuacji dochodowej. Przy składaniu wniosku o świadczenie wychowawcze nie będzie wymagany skrócony odpis aktu urodzenia dziecka ani akt małżeństwa.

Jak otrzymać świadczenie?

Wystarczy złożyć wniosek – przez Internet lub w gminie. Można to zrobić także za pośrednictwem Poczty Polskiej. uwzględniana jest data stempla pocztowego.  Świadczenie zostanie przekazane bezpośrednio na konto wskazane przez rodzica lub gotówką.

Jak mogę zamówić wypłatę świadczenia przekazem pocztowym?

Wypełniając papierowy wniosek o przyznanie świadczenia należy pozostawić puste pole dotyczące numeru rachunku bankowego i umieścić dopisek „przekaz pocztowy”.

Jakie są wady i zalety programu 500 plus?

Masz dodatkowe pytania w temacie: Rodzina 500 plus? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum.
4.7/5 - (6 votes)
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/03/Rodzina-500-1024x373.jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/03/Rodzina-500-150x150.jpgfranzRDyskusje ogólneOddłużanie Osób Prywatnych,Rodzina 500 plusNowy Program Rządu - Rodzina 500 + Rządowy program Rodzina 500 plus to pierwsze tak szerokie i uniwersalne wsparcie dla polskich rodzin. Program ma za zadanie pomóc w wychowaniu dzieci poprzez przyznawanie świadczeń wychowawczych. Wypłacane pieniądze mają posłużyć jako częściowe pokrycie kosztów związanych z zaspokojeniem potrzeb życiowych oraz wychowaniem dziecka. Dzięki programowi...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.