Społeczność: pytaniaKategoria: Pomoc zadłużonymJak wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty?
Elizka150 zapytał 2 lata temu

W jaki sposób wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty? Jaki termin i opłaty? Może ktoś ma wzór?

5/5 - (5 votes)
franzR Personel odpowiedział 6 lat temu

Dziękujemy za złożenie zapytania. Zachęcamy do odwiedzenia zakładki: https://forum-oddluzanie.pl/tematy/pomoc-dla-zadluzonych/etap-sadowy/

Pozdrawiam, Admin.

6 odpowiedzi
Kasia odpowiedział 5 lat temu

Zgadzam się z Szymkiem, sama kupiłam taki wzór i nic z tego nie wyszło. Sprawa dotyczyła przedawnionego OC. Wiem, że w necie można znaleźć kilka firm, które zawodowo się zajmują taką pomocą. Ja trafiłam na Anwalte. Zadzwoniłam tam i pokierowali mnie jak mam krok po kroku załatwić sprawę. Myślałam, że skoro za pierwszym razem sąd odrzucił mój sprzeciw to nic się nie da zrobić. A jednak:) Polecam.

3/5 - (2 votes)
Renatka111 odpowiedział 5 lat temu

Witaj @Kasia – co to za firma? Pierwsze słyszę.. Mi też odrzucili sprzeciw. Co mogę zrobić? Proszę o pomoc.

5/5 - (1 vote)
Olek14 odpowiedział 5 miesięcy temu

Sprzeciw wnosi się do sądu, który go wydał. Masz 14 dni na złożenie sprzeciwu wszystko liczone od daty odebrania przez Ciebie nakazu zapłaty. Jeśli jest to postępowanie upominawcze to nie płacisz nic. W postępowaniu nakazowym pojawiają się opłaty. Wzór jest na stronie www większości sądów – wydziały cywilne. Pozdrawiam, Olek.

4/5 - (5 votes)
Anonimowy odpowiedział 4 miesiące temu

Podstawę do wystosowania sprzeciwu daje pozew załączony do nakazu zapłaty. Należy się z nakazem dokładnie zapoznać i pilnować terminu do złożenia. Dobrze jest też zapoznać się z pouczeniem. Od niektórych kwestii nie ma już odwołania, można sobie tylko zaszkodzić.

4/5 - (5 votes)
Bekix odpowiedział 2 miesiące temu

Zgłoś się do jakiejś firmy. Jeśli będzie zły środek zaskarżenia sąd może odrzucić sprzeciw lub zarzuty.

4.2/5 - (4 votes)
sezamek odpowiedział 4 tygodnie temu

W internecie masz niby gotowe wzory ale nie kopiuj ich bezmyślnie ponieważ w najlepszym przypadku sąd wezwie do uzupełnienia braków formalnych a w najgorszym odrzucą Ci sprzeciw

5/5 - (3 votes)
Twoja odpowiedź

15 + 2 =

Elizka150Społeczność: pytania › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Jak wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty? 1 Dobre Słabe Elizka150 zapytał 2 lata temu W jaki sposób wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty? Jaki termin i opłaty? Może ktoś ma wzór? ...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.