Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedziKategoria: Pomoc zadłużonymNakaz zapłaty otrzymałem czy się przejmować pismem?
Wiktor zapytał 4 tygodnie temu

Witajcie. Mam taką sytuację. Otóż otrzymałem niedawno nakaz zapłaty z e- sądu. Jednak mam pewne wątpliwości i chciałbym się poradzić, czy jest to prawomocny wyrok? Czy ja w ogóle jestem zobowiązany, żeby przejmować się takim pismem? Czy może jest jeszcze jakaś szansa na to, żeby od tej decyzji się odwołać?

3.7/5 - (3 votes)
7 odpowiedzi
Komornik Ble odpowiedział 11 miesięcy temu

Jak nie zapłacisz to Twoje zadłużenie tylko dodatkowo wzrośnie. Tego chyba sam sobie nie życzysz.

5/5 - (2 votes)
Rayburn odpowiedział 11 miesięcy temu

Jeszcze taka adnotacji. Nie zapominaj, że na podstawie tego dokumentu może odwiedzić Cię komornik. Im szybciej zapłacić całą kwotę, tym lepiej. Wiem to po sobie. Ja niestety zwlekałem, a koniec końców komornik zapukał do moich drzwi i było już pozamiatane.

5/5 - (2 votes)
Proste? Proste odpowiedział 11 miesięcy temu

Możesz się odwołać i jakoś spróbować opóźnić całą sprawę, ale ostatecznie i tak pozostanie dług, który będziesz musiał spłacić.

5/5 - (3 votes)
Weksel odpowiedział 11 miesięcy temu

Musisz pamiętać, że nakaz zapłaty z e- sądu jest już dokumentem uprawomocnionym. Skoro go otrzymałeś, jest to tak zwany tytuł egzekucyjny. Zgodnie z tą decyzją jest się zobowiązanym do uiszczenia opłaty, jaka obowiązuje w nakazie.

5/5 - (2 votes)
Sprzeciw odpowiedział 11 miesięcy temu

Tym dokumentem musisz się przejmować! Nie odpuszczaj sobie nigdy tak poważnych pism. Im szybciej spłacisz długi, tym lepiej. Masz na to wyznaczony termin w piśmie. Trzymaj się go, bo komornicy nie zwlekają z wizytą u osób niespłacających swoich długów.

5/5 - (2 votes)
E-sąd Przesąd odpowiedział 11 miesięcy temu

Nakaz to nakaz. Trzeba zapłacić. Ale jeśli myślisz o odwołaniu, to może przejrzyj stronę e- sądu. Na pewno mają tam jakieś informacje na temat tego, kiedy można się odwołać i czy w Twojej sytuacji jest to w ogóle możliwe.

5/5 - (2 votes)
Fruitcake odpowiedział 11 miesięcy temu

E- sąd niczym nie różni się od sądu w terenie. Po prostu kwestie wszystkie załatwia się internetowo.

5/5 - (2 votes)
Twoja odpowiedź

7 + 18 =

WiktorForum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Nakaz zapłaty otrzymałem czy się przejmować pismem? 0 Dobre Słabe Wiktor zapytał 4 tygodnie temu Witajcie. Mam taką sytuację. Otóż otrzymałem niedawno nakaz zapłaty z e- sądu. Jednak mam pewne wątpliwości i chciałbym się poradzić, czy jest to prawomocny wyrok? Czy ja w ogóle...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.