Społeczność: pytaniaKategoria: Pomoc zadłużonymNakaz zapłaty otrzymałem czy się przejmować pismem?
Wiktor zapytał 11 miesięcy temu

Witajcie. Mam taką sytuację. Otóż otrzymałem niedawno nakaz zapłaty z e- sądu. Jednak mam pewne wątpliwości i chciałbym się poradzić, czy jest to prawomocny wyrok? Czy ja w ogóle jestem zobowiązany, żeby przejmować się takim pismem? Czy może jest jeszcze jakaś szansa na to, żeby od tej decyzji się odwołać?

3.7/5 - (3 votes)
7 odpowiedzi
Komornik Ble odpowiedział 6 miesięcy temu

Jak nie zapłacisz to Twoje zadłużenie tylko dodatkowo wzrośnie. Tego chyba sam sobie nie życzysz.

5/5 - (2 votes)
Rayburn odpowiedział 6 miesięcy temu

Jeszcze taka adnotacji. Nie zapominaj, że na podstawie tego dokumentu może odwiedzić Cię komornik. Im szybciej zapłacić całą kwotę, tym lepiej. Wiem to po sobie. Ja niestety zwlekałem, a koniec końców komornik zapukał do moich drzwi i było już pozamiatane.

5/5 - (2 votes)
Proste? Proste odpowiedział 6 miesięcy temu

Możesz się odwołać i jakoś spróbować opóźnić całą sprawę, ale ostatecznie i tak pozostanie dług, który będziesz musiał spłacić.

5/5 - (3 votes)
Weksel odpowiedział 6 miesięcy temu

Musisz pamiętać, że nakaz zapłaty z e- sądu jest już dokumentem uprawomocnionym. Skoro go otrzymałeś, jest to tak zwany tytuł egzekucyjny. Zgodnie z tą decyzją jest się zobowiązanym do uiszczenia opłaty, jaka obowiązuje w nakazie.

5/5 - (2 votes)
Sprzeciw odpowiedział 6 miesięcy temu

Tym dokumentem musisz się przejmować! Nie odpuszczaj sobie nigdy tak poważnych pism. Im szybciej spłacisz długi, tym lepiej. Masz na to wyznaczony termin w piśmie. Trzymaj się go, bo komornicy nie zwlekają z wizytą u osób niespłacających swoich długów.

5/5 - (2 votes)
E-sąd Przesąd odpowiedział 6 miesięcy temu

Nakaz to nakaz. Trzeba zapłacić. Ale jeśli myślisz o odwołaniu, to może przejrzyj stronę e- sądu. Na pewno mają tam jakieś informacje na temat tego, kiedy można się odwołać i czy w Twojej sytuacji jest to w ogóle możliwe.

5/5 - (2 votes)
Fruitcake odpowiedział 6 miesięcy temu

E- sąd niczym nie różni się od sądu w terenie. Po prostu kwestie wszystkie załatwia się internetowo.

5/5 - (2 votes)
Twoja odpowiedź

19 + 12 =

WiktorSpołeczność: pytania › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Nakaz zapłaty otrzymałem czy się przejmować pismem? 0 Dobre Słabe Wiktor zapytał 11 miesięcy temu Witajcie. Mam taką sytuację. Otóż otrzymałem niedawno nakaz zapłaty z e- sądu. Jednak mam pewne wątpliwości i chciałbym się poradzić, czy jest to prawomocny wyrok? Czy ja w ogóle jestem zobowiązany,...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.