Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedziKategoria: Pomoc zadłużonymNakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym sprzeciw – e-Sąd / jak złożyć?
Irena Woliczko zapytał 4 tygodnie temu

Dostałam nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym z e-Sądu – co mam zrobić? Gdzie znaleźć formularz albo jakiś wzór? Jaka jest opłata? Czy ktoś może mi pomóc? Szukałam na forum i w innych miejscach, ale nie potrafię sobie poradzić samodzielnie. Nie wiesz czy od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym w e-Sądzie Lublin Zachód mam jakiś czas na złożenie sprzeciwu od nakazu? Bardzo proszę Państwa o pomoc. Jestem matką samotnie wychowującą dwójkę dzieci. Zarabiam minimalną krajową i dorabiam na umowie zlecenie. Boję się, że komornik mi wszystko zabierze. Liczę na wsparcie ludzi z tego forum. Pozdrawiam, Irena.

5/5 - (4 votes)
4 odpowiedzi
Mirka odpowiedział 11 miesięcy temu

Witam, wzór znajdziesz na każdej stronie sądu wydział cywilny. Masz 14 dni od daty odebrania – wiem, że już późno, ale może uda się pomóc innym. ZAWSZE warto złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty! Pamiętaj o tym. Zyskasz trochę czasu, a sprzeciw za darmo zrobi dla Ciebie większość prawników, przecież mają tam koszty do odzyskania od strony przegrywającej 🙂 Pozdrawiam. Mirka

4/5 - (5 votes)
Solid odpowiedział 11 miesięcy temu

do Mirki:
Naprawdę uważasz, że są prawnicy którzy zrobią Ci sprzeciw za darmo bo dostana koszty od powoda?
Sprawa może trwać i 6-12 miesięcy. Prawnik musi wstąpić jako pełnomocnik aby uzyskać koszty zastępstwa i już na początku ponosi koszty. 
Mirka daj kontakt do takich prawników 🙂

5/5 - (2 votes)
Stach odpowiedział 11 miesięcy temu

W sprzeciwie od nakazu opisz sytuację i zawnioskuj o możliwość spłaty na raty – w innym przypadku komornik będzie dochodził należności powiększonej o koszty sądowe i komornicze.

Dodaj ocenę
Białobrody czyścioszek odpowiedział 11 miesięcy temu

Sprawa którą przedstawiam i co do której potrzebuję porady dotyczy nakazu zapłaty (mandatów za przejazdy komunikacją miejską bez ważnego biletu) w postępowaniu upominawczym, które otrzymałem. Suma o której mówimy przekracza 1200 zł i nie jestem jej w stanie jednorazowo spłacić. Chciałem zatem zwrócić się z prośbą o rozłożenie tej kwoty na raty. W jaki sposób to zrobić? i czy w ogóle można?

3/5 - (3 votes)
Twoja odpowiedź

6 + 1 =

Irena WoliczkoForum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym sprzeciw – e-Sąd / jak złożyć? 1 Dobre Słabe Irena Woliczko zapytał 4 tygodnie temu Dostałam nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym z e-Sądu – co mam zrobić? Gdzie znaleźć formularz albo jakiś wzór? Jaka jest opłata? Czy ktoś może...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.