Społeczność: pytaniaKategoria: Pomoc zadłużonymUmowa zlecenie, o pracę a komornik
sabina1 zapytał 6 miesięcy temu

Witam, mam pytanie ile komornik może zabrać mi jeśli mam umowę o pracę ok. 1400 zł plus zlecenie 1200 zł?

5/5 - (2 votes)
7 odpowiedzi
Roman odpowiedział 3 dni temu

Witam pracuje na umowe zlecenie i wedle prawa komornik zabiera mi polowe wynagrodzenia lecz co sie stanie jak podejme druga prace rowniez na umowe zlecenie ?? 

Dodaj ocenę
AL odpowiedział 3 dni temu

Zajęcie wierzytelności z wynagrodzenia o pracę z tytułu umowy zlecenie będącego jedynym źródłem utrzymania – 50% uzyskiwanego wynagrodzenia  PO ODLICZENIU SKŁADEK.

3/5 - (1 vote)
drecko odpowiedział 2 dni temu

Umowa o pracę Ci zostawi a zlecenie pobierze całe.

4/5 - (2 votes)
Iga odpowiedział 2 dni temu

Jeżeli umowa zlecenie jest jedynym źródłem dochodu podlega ochronie, zgodnie z prawem pracy. Zajęciu podlega 50%z umowy zlecenia.

3/5 - (1 vote)
Inka odpowiedział 2 dni temu

Wynagrodzenie osoby zatrudnionej na umowę zlecenia może być, tak samo jak wynagrodzenie za pracę, zajęte przez komornika na podstawie tytułu wykonawczego. Możliwe jest jednak zastosowanie dla zleceniobiorcy kwoty wolnej od potrąceń w wysokości minimalnego wynagrodzenia przysługującego pracownikom. Aby zleceniobiorca mógł z tego skorzystać, uzyskiwane wynagrodzenie, które podlega egzekucji, musi stanowić jego jedyne źródło utrzymania. Ponadto musi to być świadczenie powtarzające się. Należy wystosować pismo do komornika o ograniczenie zajęcia wierzytelności.

Dodaj ocenę
Evita odpowiedział 2 dni temu

Dokładnie tak jak napisał @Niczypór. Natomiast wszystko i tak zależy od Twojego pracodawcy – dokładniej księgowej 🙂

5/5 - (1 vote)
Niczypór odpowiedział 2 dni temu

Z umowy o pracę może pobrać do minimalnej krajowej lub 50%. Zleceniówkę zabierze w całości. Dodatkowo pobiera w całości 13-tki, wczasy pod gruszą i inne dodatki.

4/5 - (2 votes)
Twoja odpowiedź

14 + 18 =

sabina1Społeczność: pytania › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Umowa zlecenie, o pracę a komornik 1 Dobre Słabe sabina1 zapytał 6 miesięcy temu Witam, mam pytanie ile komornik może zabrać mi jeśli mam umowę o pracę ok. 1400 zł plus zlecenie 1200 zł? ...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.