Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedziKategoria: Pomoc zadłużonymCzy bank może sprzedać dług firmie windykacyjnej?
Bank sprzedał dług zapytał 4 tygodnie temu

Witam,
czy bank może sprzedać mój dług firmie windykacyjnej?
Opiszę pokrótce moją sytuację. Zaciągając kredyt zakładałem, że przez najbliższe kilka lat nic złego się nie wydarzy i uda mi się spłacić kredyt zgodnie z ustaleniami i harmonogramem. Niestety moja córka przeszła poważną operację po wypadku i musiałem ją opłacić a teraz płacę za leczenie ok. 10 tys. zł miesięcznie. Spowodowało to, że nie byłem w stanie dłużej spłacać kredytu. Na początku bank sam windykował moje zadłużenie a potem zlecił to firmie windykacyjnej. Potem dostałem informację, że bank sprzedał mój dług do firmy windykacyjnej – dokładnie funduszu inwestycyjnego zamkniętego. Czy bank może sprzedać dług firmie windykacyjnej funduszowi inwestycyjnemu?
Czy bank może sprzedać mój dług? W moim przypadku jest to Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Eques. Co mogę zrobić?

5/5 - (2 votes)
1 odpowiedzi
Nakaz-pozew odpowiedział 11 miesięcy temu

Witam, bank ma prawo do sprzedaży wierzytelności firmie windykacyjnej lub funduszowi inwestycyjnemu na podstawie cesji. Wtedy firma windykacyjna lub fundusz inwestycyjny jest właścicielem długu i ma prawo dochodzić zadłużenia od Ciebie. Masz już nakaz i pozew z sądu?

5/5 - (2 votes)
Twoja odpowiedź

4 + 12 =

Bank sprzedał długForum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Czy bank może sprzedać dług firmie windykacyjnej? 0 Dobre Słabe Bank sprzedał dług zapytał 4 tygodnie temu Witam, czy bank może sprzedać mój dług firmie windykacyjnej? Opiszę pokrótce moją sytuację. Zaciągając kredyt zakładałem, że przez najbliższe kilka lat nic złego się nie wydarzy i uda mi...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.