Społeczność: pytaniaKategoria: Pomoc zadłużonymCzy bank może sprzedać dług firmie windykacyjnej?
Bank sprzedał dług zapytał 2 miesiące temu

Witam,
czy bank może sprzedać mój dług firmie windykacyjnej?
Opiszę pokrótce moją sytuację. Zaciągając kredyt zakładałem, że przez najbliższe kilka lat nic złego się nie wydarzy i uda mi się spłacić kredyt zgodnie z ustaleniami i harmonogramem. Niestety moja córka przeszła poważną operację po wypadku i musiałem ją opłacić a teraz płacę za leczenie ok. 10 tys. zł miesięcznie. Spowodowało to, że nie byłem w stanie dłużej spłacać kredytu. Na początku bank sam windykował moje zadłużenie a potem zlecił to firmie windykacyjnej. Potem dostałem informację, że bank sprzedał mój dług do firmy windykacyjnej – dokładnie funduszu inwestycyjnego zamkniętego. Czy bank może sprzedać dług firmie windykacyjnej funduszowi inwestycyjnemu?
Czy bank może sprzedać mój dług? W moim przypadku jest to Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Eques. Co mogę zrobić?

5/5 - (2 votes)
1 odpowiedzi
Nakaz-pozew odpowiedział 2 miesiące temu

Witam, bank ma prawo do sprzedaży wierzytelności firmie windykacyjnej lub funduszowi inwestycyjnemu na podstawie cesji. Wtedy firma windykacyjna lub fundusz inwestycyjny jest właścicielem długu i ma prawo dochodzić zadłużenia od Ciebie. Masz już nakaz i pozew z sądu?

5/5 - (2 votes)
Twoja odpowiedź

7 + 4 =

Bank sprzedał długSpołeczność: pytania › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Czy bank może sprzedać dług firmie windykacyjnej? 0 Dobre Słabe Bank sprzedał dług zapytał 2 miesiące temu Facebook Twitter Reddit LinkedIn Email Pinterest Witam, czy bank może sprzedać mój dług firmie windykacyjnej? Opiszę pokrótce moją sytuację. Zaciągając kredyt zakładałem, że przez najbliższe kilka lat nic złego się nie wydarzy i...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.