EVans1 zapytał 3 miesiące temu

Witam. Mam taki problem iż mam pożyczkę w Profi Credit. Miałem poślizg w racie i wysłali pismo do zakładu pracy aby mi potrącali pensję. Czy da się wycofać takie zlecenie?

5/5 - (1 vote)
3 odpowiedzi
Marc odpowiedział 2 tygodnie temu

czy jako pracodawca mam obowiazek spałaty zadluzenia z pensji pracownika? czy musze w tym uczestniczyc? Pracownik podpisal zgode na splate zadluzenia z firma Profi Credit.

5/5 - (1 vote)
ChybaEX odpowiedział 1 tydzień temu

@Marc – profi credit to nie komornik, jeśli pracownik wycofa zgodę na potrącanie przez Ciebie bezpośrednio z pensji to NIE MUSISZ przelewać do profi. A co profi zrobi pracownikowi – to już zmartwienie pracownika, może wypowiedzieć umowę i skierować sprawę do sądu. Tylko komornik może Cię zmusić do potrąceń z wynagrodzenia pracownika. Pracownik zgodnie z jego prawem może swobodnie dysponować wynagrodzeniem. 

5/5 - (1 vote)
Kati odpowiedział 1 tydzień temu

Zajęcie wynagrodzenia następuje w drodze postępowania egzekucyjnego na podstawie prawomocnego wyroku sądowego. Podpisanie wymaganego przez firmę pożyczkową oświadczenia o zajęciu wynagrodzenia nie jest obligatoryjne. Pracodawca otrzymując wezwanie do przekazywania wynagrodzenia przez pożyczkodawcę musi potwierdzić wyrażenie zgody pracownika w formie pisemnej zgodnie z art. 91 k.p. Zgoda na potrącenie może być udzielona zarówno przed, jak i po jego dokonaniu. Zgoda może być wyrażona następczo pod warunkiem jednak, że pracownik ma tego świadomość i zgadza się na potrącenie, ponieważ uznaje dług i kieruje się usprawiedliwionymi przesłankami.  Brak zgody pracownika uniemożliwia pracodawcy przekazanie wnioskowanej należności z wynagrodzenia pracownika.

5/5 - (1 vote)
Twoja odpowiedź

10 + 16 =

EVans1Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Profi Credit potrąca pensje 1 Dobre Słabe EVans1 zapytał 3 miesiące temu Witam. Mam taki problem iż mam pożyczkę w Profi Credit. Miałem poślizg w racie i wysłali pismo do zakładu pracy aby mi potrącali pensję. Czy da się wycofać takie zlecenie? ...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.