Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedziKategoria: Dyskusja ogólnaRefinansowanie pożyczki bez mojej zgody i wiedzy
Refinansowanie_pozyczki_ zapytał 1 miesiąc temu

Witam, mam pytanie, wzięłam pożyczkę na kwotę ok. 1520zł a ze względu na trudności finansowe nie mogłam jej spłacić w terminie. Dostałam informację, że pożyczka została zrefinansowana zgodnie z moim wnioskiem. Jednak nie wyrażałam na to zgody i nie wysyłałam żadnego wniosku. Teraz zamiast 1520zł mam do oddania 1958zł. Czyli o ponad 400zł więcej. Czy da się z tym coś zrobić? Na moje pytanie dotyczące refinansowania firma nie udziela odpowiedzi. Zastanawiam się nad skierowaniem sprawy do rzecznika finansowego. Czy da się jakoś odkręcić refinansowanie?

Dodaj ocenę
3 odpowiedzi
Thor odpowiedział 2 tygodnie temu

Coraz częstsze są przypadki automatycznego refinansowania zobowiązania, które stanowią naruszenie zbiorowego interesu konsumentów, poprzez pozbawianie prawa do autonomicznego podejmowania decyzji odnośnie spłaty zobowiązania. Pożyczkodawcy księgują wpłaty jako opłatę za przedłużenie, zamiast  na spłatę zadłużenia.W takiej sytuacji należy złożyć reklamację, aby środki zostały prawidłowo zaksięgowane. Automatyczne refinansowanie pożyczki przez instytucję finansową, bez zgody i wiedzy klienta,  prowadzi do powstania nowego zobowiązania jest niezgodna        z etyką i zasadami współżycia społecznego.

Dodaj ocenę
Jakub odpowiedział 1 tydzień temu

Nie płac tego to nielegalne każda splata pozyczki w celu refinansowania czy opłaty prowizji za przedłużenie jest w rzeczywistości spłata pożyczki z legalnymi odsetkami 

Dodaj ocenę
Maria odpowiedział 1 tydzień temu

 Po zmianach ustawowych dotyczących firm chwilówkowych, w  ramowej umowie pożyczki  jest zapis o dotyczący refinansowania zaciągniętego zobowiązania. W większości umów jest informacja, iż wypłata pożyczki refinansującej nastąpi automatycznie lub niezwłocznie  po złożeniu wniosku/dyspozycji przez klienta. Pożyczkobiorca ma prawo odmówić pożyczki refinansującej. Każda firma ma swoje ramowe umowy pożyczki i inne zasady funkcjonowania – nie zawsze korzystne dla klienta. Firmy wykorzystują niewiedzę pożyczkobiorców oraz ich trudną sytuację. Należy zawsze czytać wszystkie dokumenty oraz  archiwizować je najlepiej w formie pisemnej. Wszelkie umowy powinny być przez pożyczkodawcę przekazane klientowi  w formie trwałego nośnika.
W sytuacji gdy pożyczkodawca udzielił pożyczki refinansującej pożyczkobiorca nie złożył o nią wniosku zasadna jest spłata zaciągniętego zobowiązania do kwoty należnej, zgodnej z zawartą umową. Jeżeli działania pożyczkodawcy są niezgodne z warunkami ramowej umowy pożyczki należy złożyć reklamację bądź w przypadku jej negatywnego rozpatrzenia skargę do UOKIK lub Rzecznika Konsumenta.

Dodaj ocenę
Twoja odpowiedź

20 + 18 =

Refinansowanie_pozyczki_Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Dyskusja ogólna › Refinansowanie pożyczki bez mojej zgody i wiedzy 0 Dobre Słabe Refinansowanie_pozyczki_ zapytał 1 miesiąc temu Witam, mam pytanie, wzięłam pożyczkę na kwotę ok. 1520zł a ze względu na trudności finansowe nie mogłam jej spłacić w terminie. Dostałam informację, że pożyczka została zrefinansowana zgodnie z...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.