Społeczność: pytaniaKategoria: Dyskusja ogólnaUpadłość konsumencka a OPS
Ola zapytał 7 miesięcy temu
0Shares

Witam piszę z takim pytaniem gdyż nigdzie w internecie nie mogę znalezć odpowiedzi. Czy upadłość konsumencka ma jakikolwiek wplyw na pomoc z Ośrodka Pomocy Społecznej?? W skrócie Pani Y została ogłoszona upadłość konsumencka i ma ona teraz Syndyka, który prowadzi te swoje działania. Pani Y jest rencistką więc Syndyk zabiera jej pewna część renty. Pani Y zgłosiła się do OPS po pomoc gdyż po zabieraniu przez Syndyka pieniędzy nie starczy jej na utrzymanie siebie i dziecka przez cały miesiąc. OPS odmawia pomocy ze względu na Upadłość i mówi iż 1/12 zadłużenia jest liczona jako dochód rodziny. Czy to jest zgodne z przepisami?? Czy upadły naprawdę ma zablokowaną państwową pomoc gdy jest z trudnej sytuacji finansowej jeszcze z czasu przed ogłoszeniem upadłości?

Upadłość konsumencka a OPS
4.5 (90%) 2 votes
0Shares
3 odpowiedzi
Bartek odpowiedział 7 miesięcy temu

Witam, również podłączam się do tematu jako osoba z podobnym problemem i proszę o pomoc. 

Odpowiedż dlaUpadłość konsumencka a OPS
5 (100%) 2 votes
PrawoUW odpowiedział 7 miesięcy temu

O jaką pomoc z ośrodka Pani chodzi i co konkretnie ma Pani na myśli. Czy chodzi o to czy Pani Y będzie nadal otrzymywać świadczenia w całości? 

Odpowiedż dlaUpadłość konsumencka a OPS
5 (100%) 4 votes
Ola odpowiedział 7 miesięcy temu

Nie. Chodzi o to ,że Pani Y zgłosiła się do OPS z wnioskiem o celową pomoc finansową. Otrzymywała ją co jakiś czas na żywienie czy odzież gdyż po opłaceniu rachunków niewiele jej zostawało a teraz nie może tego zrobić. Nie dostaje zasiłku stałego gdyż ma najniższą rentę ze ZUS a której to renty syndyk zabiera jej 25%. Poza tym czy jest różnica jaka to pomoc skoro w OPS mówią iż 1/12 długu wlicza się w dochód rodziny a dług jest strasznie duży( ponad 100 tyś. z czego ponad połowa tego to są odsetki) więc przekracza ona próg finansowy.

Odpowiedż dlaUpadłość konsumencka a OPS
3 (60%) 1 vote
Twoja odpowiedź

10 + 0 =

OlaSpołeczność: pytania › Kategoria: Dyskusja ogólna › Upadłość konsumencka a OPS 0 Dobre Słabe Ola zapytał 7 miesięcy temu Google+0 Facebook 0 Twitter 0 Reddit 0 0Shares Witam piszę z takim pytaniem gdyż nigdzie w internecie nie mogę znalezć odpowiedzi. Czy upadłość konsumencka ma jakikolwiek wplyw na pomoc z Ośrodka Pomocy Społecznej?? W skrócie Pani Y została...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.