Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedziKategoria: Pomoc zadłużonymZbieg komorniczy, jak zgłosić? Co to jest?
Anonimowy zapytał 3 miesiące temu

Witam, mam kilku komorników, mam zajęcie na pensji. Ostatnio mimo potrącenia komorniczego reszta mojego wynagrodzenia została przekazana do drugiego komornika. Zostałem bez środków do życia. Czy można coś  zrobić? Przecież mimo wszystko chyba człowiek ma prawo mieć jak przeżyć?

5/5 - (1 vote)
5 odpowiedzi
Anonimowy odpowiedział 4 tygodnie temu

Przy kilku zajęciach wynagrodzenia w postępowaniu egzekucyjnym z tytułu zajęcia wynagrodzenia, to pracodawca dopełnia formalności dotyczących poinformowania komorników o zbiegu komorniczym – z uwagi na obowiązek przekazania wynagrodzenia.

4/5 - (1 vote)
Anonimowy odpowiedział 3 tygodnie temu

Decyzję, w przypadku zbiegu komorniczego, który komornik prowadzi egzekucję podejmuje sąd. Do wyznaczonego komornika przekazana jest dokumentacja dotycząca pozostałych postępowań. Komornik po zapoznaniu sie z dokumentacja zobowiązany jest poinformować dłużnika o planie spłaty.

5/5 - (1 vote)
Anonimowy odpowiedział 3 tygodnie temu

A kto informuje o tym sąd? Ile czasu to trwa i czy ponoszę dodatkowe koszta jako dłużnik?

Dodaj ocenę
Autokratus odpowiedział 2 tygodnie temu

Zbieg komorniczy to nic innego jak prowadzenie wszystkich Twoich spraw przez jednego komornika. Dzięki temu tylko on nalicza sobie koszty i masz wszystko w jednym miejscu 🙂 Zgłaszasz to do komornika, który był u Ciebie jako pierwszy. W formie pisemnej.

5/5 - (1 vote)
Krzyśn odpowiedział 2 tygodnie temu

A co jeśli kolejny komornik nie chce przekazać sprawy do tego pierwszego tylko żąda opłaty dla siebie?

Dodaj ocenę
Twoja odpowiedź

16 + 0 =

AnonimowyForum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Zbieg komorniczy, jak zgłosić? Co to jest? 1 Dobre Słabe Anonimowy zapytał 3 miesiące temu Witam, mam kilku komorników, mam zajęcie na pensji. Ostatnio mimo potrącenia komorniczego reszta mojego wynagrodzenia została przekazana do drugiego komornika. Zostałem bez środków do życia. Czy można coś  zrobić?...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.