Społeczność: pytaniaKategoria: Pomoc zadłużonymZbieg komorniczy, jak zgłosić? Co to jest?
Anonimowy zapytał 10 miesięcy temu

Witam, mam kilku komorników, mam zajęcie na pensji. Ostatnio mimo potrącenia komorniczego reszta mojego wynagrodzenia została przekazana do drugiego komornika. Zostałem bez środków do życia. Czy można coś  zrobić? Przecież mimo wszystko chyba człowiek ma prawo mieć jak przeżyć?

5/5 - (1 vote)
5 odpowiedzi
Krzyśn odpowiedział 6 miesięcy temu

A co jeśli kolejny komornik nie chce przekazać sprawy do tego pierwszego tylko żąda opłaty dla siebie?

Dodaj ocenę
Anonimowy odpowiedział 6 miesięcy temu

Decyzję, w przypadku zbiegu komorniczego, który komornik prowadzi egzekucję podejmuje sąd. Do wyznaczonego komornika przekazana jest dokumentacja dotycząca pozostałych postępowań. Komornik po zapoznaniu sie z dokumentacja zobowiązany jest poinformować dłużnika o planie spłaty.

5/5 - (1 vote)
Autokratus odpowiedział 6 miesięcy temu

Zbieg komorniczy to nic innego jak prowadzenie wszystkich Twoich spraw przez jednego komornika. Dzięki temu tylko on nalicza sobie koszty i masz wszystko w jednym miejscu 🙂 Zgłaszasz to do komornika, który był u Ciebie jako pierwszy. W formie pisemnej.

5/5 - (1 vote)
Anonimowy odpowiedział 6 miesięcy temu

A kto informuje o tym sąd? Ile czasu to trwa i czy ponoszę dodatkowe koszta jako dłużnik?

Dodaj ocenę
Anonimowy odpowiedział 6 miesięcy temu

Przy kilku zajęciach wynagrodzenia w postępowaniu egzekucyjnym z tytułu zajęcia wynagrodzenia, to pracodawca dopełnia formalności dotyczących poinformowania komorników o zbiegu komorniczym – z uwagi na obowiązek przekazania wynagrodzenia.

4/5 - (1 vote)
Twoja odpowiedź

13 + 10 =

AnonimowySpołeczność: pytania › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Zbieg komorniczy, jak zgłosić? Co to jest? 1 Dobre Słabe Anonimowy zapytał 10 miesięcy temu Witam, mam kilku komorników, mam zajęcie na pensji. Ostatnio mimo potrącenia komorniczego reszta mojego wynagrodzenia została przekazana do drugiego komornika. Zostałem bez środków do życia. Czy można coś  zrobić? Przecież mimo...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.