Dofinansowanie prywatne pod zastaw nieruchomości – jak podjąć dobrą decyzję?

Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości

Dofinansowania prywatne do projektów inwestorskich, deweloperskich, przemysłowych i innych – w 48 godzin. Na zasadach bankowych. Od 250 tys. zł do 5 mln zł.

Dofinansowanie prywatne pod zastaw nieruchomości  jest obecnie bardzo popularną formą uzyskania środków finansowych stanowiącą alternatywę dla kredytów hipotecznych. Na dofinansowanie działalności firmy, inwestycje, oddłużanie lub branżowe projekty. Nie są tutaj wymagane dokumenty księgowe firmy, zaświadczenia z Urzędu Skarbowego czy z ZUS-u, nie wymaga się pozytywnych rejestrów dłużników BIK czy BIG KRD.

Dofinansowania pod zastaw udzielane są do 50% wartości nieruchomości na bardzo korzystnych warunkach finansowych. Pożyczka prywatna, zarówno jak i kredyt bankowy posiadają swoje wady i zalety. Przede wszystkim pożyczka jest łakomym kąskiem dla osób, które nie posiadają zdolności kredytowej, lub posiadane przez nich zadłużenia dyskwalifikują je z otrzymania kredytu bankowego. Zanim zdecydujemy się na taki rodzaj finansowania, musimy się dobrze zastanowić i przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Pełne dokumenty jakie są niezbędne podczas wnioskowania o dofinansowanie prywatne to:
– opis sytuacji, wnioskowana kwota pożyczki
– odpis lub sygnatura KW, jeżeli nieruchomość nie ma założonej KW to zaświadczenie ze spółdzielni o własnościowym prawie do lokalu,
– akt notarialny (podstawa nabycia nieruchomości),
– zaświadczenie ze spółdzielni o saldzie zaległości,
– zaświadczenie z urzędu meldunkowego o ilość zameldowanych osób w mieszkaniu,
– zdjęcia nieruchomości

Decydując się na taki rodzaj finansowania, nasz wybór powinien być przemyślany. Tego rodzaju finansowania, są udzielane głównie przez inwestorów prywatnych.

Przede wszystkim wiadomo, że dofinansowanie prywatne pod zastaw nieruchomości jest udzielane na wyższy procent niż kredyt bankowy. Dodatkowo jest udzielany na  okres krótszy, niż w przypadku kredytu hipotecznego.  Jednak bez względu na to, co zechcemy sfinansować pożyczką: projekt deweloperski, przemysłowy, lub inny, trzeba rzetelnie ocenić koszty obsługi takiego dofinansowania. Koszty jakie należy doliczyć do udzielanej przez inwestora kwoty, to koszty notarialne, oraz raty miesięczne, które są warunkiem uzyskania takiego finansowania. Kwotę, którą otrzymujemy na początku  oddajemy w ostatnim miesiącu trwania pożyczki. Biorąc pod uwagę fakt, że pożyczka prywatna jest udzielona na okres od 12 miesięcy – co miesiąc spłacamy raty odsetkowe a w 12 miesiącu oddajemy całość jaką otrzymaliśmy od inwestora.

Oczywiście wcześniejsza spłata pożyczki dofinansowującej projekt to niższe koszty.

Sposoby na spłatę dofinansowania projektu?
– kredyt bankowy, który można uzyskać również za naszym pośrednictwem
– zysk z projektu lub inwestycji
– sprzedaż nieruchomości

Masz dodatkowe pytania w temacie: Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum

4.7/5 - (7 votes)
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Pożyczki-prywatne-pod-zastaw-nieruchomości-1024x682.jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Pożyczki-prywatne-pod-zastaw-nieruchomości-150x150.jpgGRAŻYNA SERAFINKredyty FirmowePożyczki prywatnePożyczka pod zastaw nieruchomości,Pożyczki Prywatne Pod Zastaw NieruchomościDofinansowanie prywatne pod zastaw nieruchomości - jak podjąć dobrą decyzję? Dofinansowania prywatne do projektów inwestorskich, deweloperskich, przemysłowych i innych - w 48 godzin. Na zasadach bankowych. Od 250 tys. zł do 5 mln zł. Dofinansowanie prywatne pod zastaw nieruchomości  jest obecnie bardzo popularną formą uzyskania środków finansowych stanowiącą alternatywę dla kredytów...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.