0Shares

Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości – jak podjąć dobrą decyzję?

Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości

Pożyczka prywatna pod zastaw nieruchomości  jest obecnie bardzo popularną formą uzyskania środków finansowych stanowiącą alternatywę dla kredytów hipotecznych. Pożyczki pod zastaw udzielane są do 50% wartości nieruchomości na bardzo korzystnych warunkach finansowych. Pożyczka prywatna, zarówno jak i kredyt bankowy posiadają swoje wady i zalety. Przede wszystkim pożyczka jest łakomym kąskiem dla osób, które nie posiadają zdolności kredytowej, lub posiadane przez nich zadłużenia dyskwalifikują ich z otrzymania kredytu bankowego. Zanim zdecydujemy się na taki rodzaj finansowania, musimy się dobrze zastanowić i przeanalizować wszystkie za i przeciw. Standardowe dokumenty jakie są niezbędne podczas wnioskowania o pożyczkę prywatną to:
– opis sytuacji, wnioskowana kwota pożyczki
– odpis lub sygnatura KW, jeżeli nieruchomość nie ma założonej KW to zaświadczenie ze spółdzielni o własnościowym prawie do lokalu,
– akt notarialny (podstawa nabycia nieruchomości),
– zaświadczenie ze spółdzielni o saldzie zaległości,
– zaświadczenie z urzędu meldunkowego o ilość zameldowanych osób w mieszkaniu,
– zdjęcia nieruchomości

Decydując się na taki rodzaj finansowania, nasz wybór powinien być przemyślany. Tego rodzaju finansowania, są udzielane głównie przez inwestorów prywatnych.

Przede wszystkim wiadomo,  że pożyczka prywatna pod zastaw nieruchomości jest udzielana na wyższy procent niż kredyt bankowy. Dodatkowo jest udzielana na  okres krótszy, niż w przypadku kredytu hipotecznego.  Jednak bez względu na to, co zechcemy sfinansować pożyczką, trzeba rzetelnie ocenić koszty obsługi kredytu. Koszty jakie należy doliczyć do udzielanej przez inwestora kwoty, to koszty notarialne, oraz raty miesięczne, które są warunkiem uzyskania takiego finansowania. Kwotę, którą otrzymujemy na początku  oddajemy w ostatnim miesiącu trwania pożyczki. Biorąc pod uwagę fakt, że pożyczka prywatna jest udzielona na okres 24 miesięcy – co miesiąc spłacamy raty a w 24 miesiącu oddajemy całość jaką otrzymaliśmy od inwestora.

Masz dodatkowe pytania w temacie: Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum

Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości – jak podjąć dobrą decyzję?
4 (80%) 2 votes
0Shares
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Pożyczki-prywatne-pod-zastaw-nieruchomości-1024x682.jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Pożyczki-prywatne-pod-zastaw-nieruchomości-150x150.jpgGRAZYNA71Pożyczki prywatnePożyczka pod zastaw nieruchomości,Pożyczki Prywatne Pod Zastaw NieruchomościPożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości - jak podjąć dobrą decyzję? Pożyczka prywatna pod zastaw nieruchomości  jest obecnie bardzo popularną formą uzyskania środków finansowych stanowiącą alternatywę dla kredytów hipotecznych. Pożyczki pod zastaw udzielane są do 50% wartości nieruchomości na bardzo korzystnych warunkach finansowych. Pożyczka prywatna, zarówno jak i kredyt bankowy posiadają...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.