Społeczność: pytaniaKategoria: Pomoc zadłużonymCo może mi zrobić komornik?
Wawrzyn zapytał 4 miesiące temu

Pragnę zasięgnąć informacji o komorniku. Obecni straszy mnie, ze przyjdzie do mojego wynajmowanego mieszkania i zabierze kilka rzeczy.
Czy to jest dopuszczalne, jeśli nie jestem ich właścicielem? Może mnie tylko straszy?

5/5 - (2 votes)
3 odpowiedzi
Jerzy odpowiedział 3 miesiące temu

Komornik może zająć tylko mienie dłużnika, co nie zmienia faktu, że w toku postępowania egzekucyjnego może zająć mienie będące w posiadaniu dłużnika a nie będące jego własnością. Komornik ma wyegzekwować dług.Po stronie dłużnika leżą obowiązki dotyczące udzielenia informacji odnośnie posiadanego mienia i dochodów.

5/5 - (1 vote)
Ewka odpowiedział 3 miesiące temu

Mamy z mezem ogromne klopoty finansowe  juz niewiem jak sobie z nimi poradzic kredyty bankowe parabanki dotego komornik i windykatorzy chcialabym wiedziec jaki koszt jest Panstwa ewentuanej pomocy prosze o kontakt pozdrawiam

5/5 - (1 vote)
Alojzy odpowiedział 3 miesiące temu

W przypadku wszczęcia postępowania egzekucyjnego komornik wysyła zawiadomienie z informacją w jaki sposób egzekucja zostanie przeprowadzona. Należy pamiętać, że postępowanie wszczęte jest na wniosek wierzyciela, który we wniosku wskazuje zakres postępowania egzekucyjnego.

Dodaj ocenę
Twoja odpowiedź

0 + 0 =

WawrzynSpołeczność: pytania › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Co może mi zrobić komornik? 0 Dobre Słabe Wawrzyn zapytał 4 miesiące temu Pragnę zasięgnąć informacji o komorniku. Obecni straszy mnie, ze przyjdzie do mojego wynajmowanego mieszkania i zabierze kilka rzeczy. Czy to jest dopuszczalne, jeśli nie jestem ich właścicielem? Może mnie tylko straszy? ...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.