Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedziKategoria: Dyskusja ogólnaPracownik windykacji nachodzi. Co robic?
mistrz11 zapytał 1 rok temu

Witam. Potrzebuje napisać skargę na pracownika windykacji, który nachodzi mnie w pracy.
Czy ktoś ma podobny problem?

5/5 - (1 vote)
3 odpowiedzi
Wiktor odpowiedział 11 miesięcy temu

Każdy kto zdecydował się na chwilówkę a ma problemy z jej spłatą ma taki problem. Pisz do firmy, którą reprezentuje windykator. W przypadku przekroczenia prawa zgłaszaj pisemnie na policji, do rzecznika. Nie można pozwalać na taką samowolkę.Dłużnik też ma prawa.

Dodaj ocenę
Zula odpowiedział 11 miesięcy temu

Windykator działa na zlecenie wierzyciela,  na zasadzie pełnomocnictwa  i w celu  by wyegzekwowania należność firma windykacyjna może wzywać do zapłaty, negocjować warunki spłaty, zawierać ugody.Jeżeli firma windykacyjna okupiła zobowiązanie  od wierzyciela  to staje się  właścicielem tej wierzytelności – wraz z wierzytelnością przechodzą na firmę windykacyjną wszystkie związane z nią prawa do naliczania odsetek czy wystąpienia na drogę sądową.

5/5 - (1 vote)
Gość odpowiedział 11 miesięcy temu

Firmy windykacyjne często przekraczają swoje uprawnienia, korzystając z braku wiedzy, wstydu i strachu dłużników. Jednak  łamanie prawa, w tym nękanie  dłużnika jest niedopuszczalne.W sytuacji przekroczenia zasad, prawa oraz w sytuacji gdy dłużnik bądź jego bliscy czują się zagrożeni należy powiadomić policje oraz napisać skargę do Głównego Inspektora ochrony danych osobowych jeżeli jego dane osobowe są wyjawiane osobom trzecim.

Dodaj ocenę
Twoja odpowiedź

20 + 20 =

mistrz11Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Dyskusja ogólna › Pracownik windykacji nachodzi. Co robic? 0 Dobre Słabe mistrz11 zapytał 1 rok temu Witam. Potrzebuje napisać skargę na pracownika windykacji, który nachodzi mnie w pracy. Czy ktoś ma podobny problem? ...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.