Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedziKategoria: Pomoc zadłużonymWniosek o upadłość konsumencką i odrzucenie?
Grey Robert zapytał 4 tygodnie temu

Witajcie. Moja sytuacja zmusiła mnie do tego, by złożyć wniosek o upadłość konsumencką. Sprawa jednak jest dosyć zagmatwana, ponieważ uzyskałem informacje, iż moja dokumentacja jest niepełna i na tej podstawie wniosek zostaje odrzucony. Zastanawia mnie, czy mogą tak po prostu odrzucić mój wniosek?

5/5 - (1 vote)
4 odpowiedzi
Pomoc odpowiedział 11 miesięcy temu

Ja na Twoim miejscu na pewno nie szukałbym pełnomocnika. Sąd bardzo krzywo patrzy na takich, co to zgłaszają upadłość konsumencką, bo już nie mają za co żyć, a stać ich na pełnomocnika, który kosztuje przecież od tysiąca złotych w górę. Nie tylko dokumenty, ale i Twoja postawa będzie oceniana.

Dodaj ocenę
Pepe odpowiedział 11 miesięcy temu

To bardzo ważne, by przyłożyć się do napisania wniosku. Mowa nie tylko o samej dokumentacji, ale również o dobrze przygotowanym podsumowaniu, w którym opisujesz, dlaczego to dla Ciebie takie istotne. Przejrzyj jeszcze raz teczkę z dokumentami. Może zapomniałeś podać informacji o jakimś zastawie, hipotece, a może o poszczególnych częściach swojego majątki wraz z danymi adresowymi, gdzie one się znajdują? Tutaj każdy szczegół ma znaczenie.

5/5 - (1 vote)
LaVito odpowiedział 11 miesięcy temu

Mój wniosek nie został odrzucony. Wręcz przeciwnie. Doczekałem się pozytywnej decyzji już do miesiąca czasu. Ale to fakt, trochę mi to zajęło, zanim zebrałem wszystkie niezbędne informacje Mnie wniosek pomagał napisać kolega, który zna się na stronie prawnej takich sytuacji. Przyznam szczerze, że jego pomoc naprawdę wiele dała.

5/5 - (1 vote)
Zawret odpowiedział 11 miesięcy temu

Skoro chcesz ogłosić upadłość konsumencką, musisz złożyć pełną dokumentację potwierdzającą Twoją niewypłacalność. Jeśli tego nie zrobiłeś, jest to dla sądu przesłanka, iż możesz nadal wypłacać zaległości swoim wierzycielom.

5/5 - (1 vote)
Twoja odpowiedź

0 + 4 =

Grey RobertForum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Wniosek o upadłość konsumencką i odrzucenie? 0 Dobre Słabe Grey Robert zapytał 4 tygodnie temu Witajcie. Moja sytuacja zmusiła mnie do tego, by złożyć wniosek o upadłość konsumencką. Sprawa jednak jest dosyć zagmatwana, ponieważ uzyskałem informacje, iż moja dokumentacja jest niepełna i na tej...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.