Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedziKategoria: Kredyty hipoteczneZawieszenie spłaty kredytu hipotecznego – ktoś ma doświadczenie?
DużyWik zapytał 1 rok temu

Witam, czy orientujecie się w jaki sposób zawiesić spłatę kredytu hipotecznego? Ostatnio usłyszałam od znajomego, że jest taka możliwość. Tylko co należy zrobić w tej sprawie?

5/5 - (1 vote)
2 odpowiedzi
Gość odpowiedział 11 miesięcy temu

Czasowe zawieszenie spłaty lub karencja, kiedy regularnie wpłacane są tylko  odsetki mają sens momencie nagłego pogorszenia się sytuacji finansowej kredytobiorcy, gdyż wiążą się one z kosztami. Zazwyczaj możliwość tę mają tylko klienci, którzy nie zalegają ze spłatami, a ich umowa z bankiem trwa już jakiś czas. Zazwyczaj korzystanie z tych usług wiąże się więc z wydłużeniem okresu kredytowania lub rozłożeniem zaległej kwoty na czas pozostały do końca spłaty zobowiązania, co oznacza wzrost wysokości następnych rat.

5/5 - (1 vote)
Zuza odpowiedział 11 miesięcy temu

Przeczytaj umowę, wszystko jest w niej zapisane. Każdy bank ma inne zasady. Oczywiście możesz próbować negocjować indywidualne warunki zawieszenia rat – wszystko zależy od Twojej sytuacji.

5/5 - (1 vote)
Twoja odpowiedź

1 + 20 =

DużyWikForum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Kredyty hipoteczne › Zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego – ktoś ma doświadczenie? 0 Dobre Słabe DużyWik zapytał 1 rok temu Witam, czy orientujecie się w jaki sposób zawiesić spłatę kredytu hipotecznego? Ostatnio usłyszałam od znajomego, że jest taka możliwość. Tylko co należy zrobić w tej sprawie? ...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.