ROZWÓD – dlaczego mógłbyś potrzebować pełnomocnika. Studium jednego przypadku.

Jakubowska i Partnerzy - rozwód, adwokat grodzisk mazowiecki, rozwód grodzisk mazowiecki

Niektórzy adwokaci uważają, iż sprawa rozwodowa rozpoczyna się z momentem złożenia pozwu rozwodowego. Wbrew pozorom napisanie tego dokumentu nie jest rzeczą trudną. Pozew rozwodowy nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy. Nie da się jednak ukryć, że profesjonale słownictwo i dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół znacząco przyspieszy rozpoczęcie całej procedury. Osoba wnosząca pozew o rozwój, zwana „fachowo” powodem (zaś jej małżonek pozwanym) zobowiązana jest do uiszczenia opłaty w wysokości 600 złotych. Od każdej reguły istnieją oczywiście wyjątki – możemy uniknąć kosztów sądowych, a więc zostać z nich zwolnionych w przypadku, gdy poniesienie opłat wiąże się z uszczerbkiem naszej osoby bądź rodziny. Szansę na całkowite zwolnienie z kosztów mają osoby samotnie utrzymujące dzieci, bezrobotne bądź te, które nie osiągają odpowiednich dochodów. Aby ubiegać się o zwolnienie z kosztów sądowych należy złożyć specjalne oświadczenie.

Rozwód – ile to kosztuje?

Samo złożenie pozwu rozwodowego kosztuje nas 600 złotych. To jednak nie jedyne opłaty, które powinniśmy mieć na uwadze. Następną kwestią są koszty adwokata bądź radcy prawnego – te zależą od indywidualnej oferty Kancelarii Prawnej. W przypadku niesatysfakcjonującego nas wyroku możemy złożyć apelację, która również kosztuje 600 złotych. Dodatkowo, w przypadku zarządzenia alimentów na rzecz byłej żony bądź męża, małżonek zobowiązany jest do wniesienia opłaty w wysokości 5 procent przyznanej kwoty. Zapłacić musimy także za orzeczenie o eksmisji – 200 złotych oraz… za podział majątku. Wniosek o podział majątku to koszt 1 000 złotych pod warunkiem, że wniosek nie jest zgodny. W przypadku porozumienia małżonków wynosi jedynie 300 złotych.

W grę wchodzą również dodatkowe koszty. Sąd może obarczyć każdą ze stron kosztami za opinię rzeczoznawców majątkowych, wywiad kuratora sądowego odnośnie warunków wychowywania dzieci czy opinie biegłych w sprawie więzi między dziećmi, a rodzicami. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, można starać o zwolnienie z wszystkich poniesionych kosztów.

Kluczowym elementem pozwu rozwodowego jest żądanie orzeczenia rozwodu – z winy małżonka bądź bez orzekania o winie. Uwaga!

Jeżeli wyrok z jakiś powodów nie będzie satysfakcjonował jednego z małżonków, możne on złożyć apelację w sądzie apelacyjnym (II instancji).


Dowiedz się więcej o: #rozwód #sprawa rozwodowa #adwokat #grodzisk

źródło: http://jakubowska.com.pl/rozwod-a-z-czym-to-sie-je/

Zapisz

0 0 votes
Article Rating
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/11/Jakubowska-i-Partnerzy-rozwód-adwokat-grodzisk-mazowiecki-rozwód-grodzisk-mazowiecki-1024x607.jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/11/Jakubowska-i-Partnerzy-rozwód-adwokat-grodzisk-mazowiecki-rozwód-grodzisk-mazowiecki-150x150.jpgfranzRArtykuły sponsorowaneUbezpieczeniaadopcja,Adwokat Iwona Jakubowska,alimenty,kontakty z dzieckiem,o ustalenie ojcostwa,podział majątku,pozbawienie ograniczenie zawieszenie władzy rodzicielskiej,pozew o alimenty,pozew o rozwód,rozwód bez orzekania o winie,rozwód z winy małżonka,separacja,unieważnienie małżeństwa,ustanowienie rodziny zastępcze,ustanowienie rozdzielności majątkowej,wniosek uchylenie wyroku sądu państwa obcego wydanego w sprawie alimentacyjnej,zaprzeczenie ojcostwaROZWÓD - dlaczego mógłbyś potrzebować pełnomocnika. Studium jednego przypadku. Niektórzy adwokaci uważają, iż sprawa rozwodowa rozpoczyna się z momentem złożenia pozwu rozwodowego. Wbrew pozorom napisanie tego dokumentu nie jest rzeczą trudną. Pozew rozwodowy nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy. Nie da się jednak ukryć, że profesjonale słownictwo i dbałość o...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.