Sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU, inaczej w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym, to nic innego jak postanowienie Sądu w Lublinie (postępowanie przyspieszone w e-Sądzie).

Sprzeciw od nakazu zapłaty formularz wzór jak złożyć opłata - Conectum.plPoniżej historia pewnego przypadku warta do zapamiętania. Opowiada Klient jednej z firm specjalizujących się w przygotowywaniu sprzeciwów od nakazu zapłaty.

Nakaz zapłaty. Nie da się ukryć, że brzmi to jak wyrok. Zawsze tego typu sprawy kojarzyły mi się z przestępcami, ewentualnie biznesmenami, którzy dorobili się na swojej nieuczciwości. Kto by pomyślał, że prędzej czy później będę zmuszony zagłębić się w tą tematykę i szukać dobrego rozwiązania. Ale po kolei… wpadłem w spiralę długów. Początkowo wszystko układało się dobrze.

Przez długi czas szukałem pracy w swoim zawodzie. Tułałem się od jednej dorywczej do drugiej i ciężko było mi zagrzać miejsce w jednej firmie.

Jako, że byłem informatykiem, również z zamiłowania, chciałem w końcu trafić na spółkę, która pozna się na moim talencie, w efekcie czego zostanę w niej już na stałe. Po roku odbijania się niczym piłeczka z jednego wakatu na drugi w końcu znalazłem.

Nakaz zapłaty: historia

Duża, można powiedzieć, że międzynarodowa firma szukała informatyka z doświadczeniem. Natychmiast wysłałem im swoje CV. Nie minęły 24 godziny, a już na swojej skrzynce miałem odpowiedź – chcą się ze mną spotkać. Pojechałem na spotkanie i od razu podpisałem umowę. Jako, że na kartce figurowały zarobki rzędu kilku tysięcy złotych. Przyznam szczerze, byłem w niebie.

Na pewno większość z Was sprawdziłaby przedtem z jaką firmą ma do czynienia. Niestety, ja tego nie zrobiłem. Pobieżnie rzuciłem oko na umowę, podpisałem i następnego dnia pojawiłem się w pracy. Pierwszy tydzień to była prawdziwa sielanka. Rozmarzyłem się na temat rzeczy, jakie będę mógł kupić za pierwszą wypłatę. W sumie nie chciało mi się czekać, aż dostane przelew.

Trzy dni przed umówiony terminem, poszedłem i… kupiłem na raty samochód. Zawsze marzyłem o czterech kółkach, ale nigdy nie było mnie na nie stać. Nowiutkie autko i raty w wysokości 2 000 złotych. Niby dużo, ale dla kogoś kto zarabia kilkanaście tysiączków to nic.

Przyszedł koniec miesiąca i… nic.  Wypłaty jak nie było tak nie ma. Przeczekałem jeszcze kilka dni i nadal na koncie zero. Poszedłem do przełożonego, a ten zaczął mi mydlić oczy. Dopiero znajomy podesłał mi informacje z sieci, że w przypadku firmy, w której pracuje to zupełnie normalne. Oni nigdy nie wysyłają pieniędzy na czas. Ba… w większości przypadków wcale nie płacą. Co miałem zrobić? Za kilka dni muszę zapłacić pierwszą ratę, a z obiecanej wypłaty nici.

EPU: Sąd w elektronicznym postępowaniu upominawczym

Sprawa ciągnęła się przez dłuższy czas. Nie pamiętam dokładnie ile. Zwlekałem z zapłatą pierwszej raty i jednocześnie walczyłem z nieuczciwym pracodawcą. W końcu… stało się. Przyszedł mi nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym z e-Sądu w Lublinie. Wpadłem w panikę. Nie miałem pieniędzy, nie wiedziałem co robić. Gdyby nie pomoc rodziny pewnie uciekłbym na koniec świata. Ktoś z dalszych krewnych polecił mi podjęcie działań i szukanie pomocy w przygotowaniu sprzeciwu od nakazu zapłaty.Wybrałem popularną firmę.

Mimo, że nigdy nie słyszałem o tej firmie, bo nie interesował mnie temat oddłużania, postanowiłem skontaktować się z jej przedstawicielem. Dedykowany doradca udzielił mi bardzo atrakcyjnej pożyczki, którą mogłem przeznaczyć na spłatę zobowiązań. Dzięki temu miałem czas, by odwołać się od nakazy zapłaty, a także wnieść sprawę do sądu przeciw nieuczciwemu pracodawcy. Chociaż chwilę to trwało.

Wyszedłem na prostą. Do tej pory, jak pomyślę, że przez własną głupotę wpadłem w takie bagno, jest mi słabo. Na szczęście w porę skontaktowałem się z konsultantem. Przestrzegam Was wszystkich – zanim zaczniecie gdzieś jakąś pracę, sprawdźcie opinie o danej firmie.

Masz dodatkowe pytania w temacie: Co to jest sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU? Pomoc Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum Sprzeciw od nakazu zapłaty

Dodatkowo możesz – Pobierz druk – sprzeciw od nakazu zapłaty

Zapisz

4.9/5 - (14 votes)
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2017/06/Sprzeciw-od-nakazu-zapłaty-formularz-wzór-jak-złożyć-opłata.jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2017/06/Sprzeciw-od-nakazu-zapłaty-formularz-wzór-jak-złożyć-opłata-150x150.jpgMichał KamińskiEtap sądowySprzeciw -sąd w Lublinie,Sprzeciw od nakazu zapłaty w EPUSprzeciw od nakazu zapłaty w EPU, inaczej w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym, to nic innego jak postanowienie Sądu w Lublinie (postępowanie przyspieszone w e-Sądzie). Poniżej historia pewnego przypadku warta do zapamiętania. Opowiada Klient jednej z firm specjalizujących się w przygotowywaniu sprzeciwów od nakazu zapłaty. Nakaz zapłaty. Nie da się ukryć, że...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.