Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedziKategoria: Dyskusja ogólnaJak ogłosić upadłość konsumencką i co to jest?
Anonimowy zapytał 6 dni temu

Nie mogę sprostać sytuacji. Spłata zobowiązań mnie przerasta. Na nic nie starcza, mimo że pracuje na dwa etaty. Nie widzę końca tej mordęgi. Słyszałem o upadłości konsumenckiej, niestety informacje z różnych źródeł nie pokrywają się. Czy ktoś już coś takiego zgłosił lub ma prawdziwe informacje jak to zgłosić?

5/5 - (2 votes)
4 odpowiedzi
Best Answer
Gregor odpowiedział 1 miesiąc temu

jeżeli zdecydowałeś się na upadłość konsumencką, to wniosek jaki należy wypełnić znajdziesz na stronie ministerstwa sprawiedliwości. Po prawej stronie jest przycisk „upadłość konsumencka”. Wniosek wypełniasz zgodnie z załączona instrukcją. Po pierwszym przeczytaniu wydaje się skomplikowany, ale spokojnie – to tylko złudzenie. Jak będziesz miał wątpliwości to mogę coś podpowiedzieć. Napisz w odpowiedzi poniżej.

5/5 - (2 votes)
Maggi odpowiedział 1 miesiąc temu

Zwracam sie do Panstwa o pomoc bo naprawde juz nie mam gdzie sie udać. wpadlam w taka petle kredytowa ze juz sama nie wiem jak moglam w takie bagno sie wpakowac. Mam dlugu na łaczna kwote ok 120.000-150000 miesieczne raty wynosza ok 2400 do tego dochodza jeszcze kredyty pozabankowe i okropne chwilówki ktore mnie wykanczaja juz a tez jest ich dość sporo i kredyty pozabankowe które bralam na splate chwilówek i tak wkólko juz sama nie wiem co robic moje zarobki mies to 2300 z czego polowa na konto a 2 polowa do reki bo umowe mam na 3/4 etatu na konsolidacje nie mam szans w banku bo szefowa napisze mi na zasw. 1150 bo nie placi za mnhe skladek tyle ile powinno byc jak by napisala ile rzeczywiscie zarabiam to co ja mam zrobic? Prosze o pomoc

5/5 - (1 vote)
Anonimowy odpowiedział 3 tygodnie temu

W jaki sposób napisać uzasadnienie takiego wniosku, żeby go nie zepsuć? Jeśli sąd rozpatrzy wniosek negatywnie to po jakim czasie mogę jeszcze raz wnioskować?  

5/5 - (2 votes)
Jeszu09 odpowiedział 1 tydzień temu

Jestem osobą zadłużoną i obecnie toczy się postępowanie w przedmiocie upadłości konsumenckiej mojej osoby.Szukam rozwiązania jeśli upadłość konsumencka nie zostanie mi przyznana.O szczegółach chciałbym opowiedzieć podczas rozmowy osobistej.pozdrawiam

5/5 - (2 votes)
Twoja odpowiedź

16 + 12 =

AnonimowyForum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Dyskusja ogólna › Jak ogłosić upadłość konsumencką i co to jest? 1 Dobre Słabe Anonimowy zapytał 6 dni temu Nie mogę sprostać sytuacji. Spłata zobowiązań mnie przerasta. Na nic nie starcza, mimo że pracuje na dwa etaty. Nie widzę końca tej mordęgi. Słyszałem o upadłości konsumenckiej, niestety...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.