Społeczność: pytaniaKategoria: Dyskusja ogólnaPZU zdrowie i opieka medyczna – wasze opinie?
Bożena Wilm zapytał 1 miesiąc temu

Co myślicie o programie Opieka Medyczna realizowanej przez PZU? Jakie jest Wasze zdanie o pakietach medycznych, które proponuje PZU? Bo dzwoniąc na infolinię dowiedziałam się o tym, że najtańszy to 50zł. Jacy są specjaliści ile czeka się na wizytę? Korzystałam wcześniej z medicover ale pracodawaca zamienił na PZU.

2.1/5 - (48 votes)
35 odpowiedzi
Best Answer
Remek odpowiedział 4 lata temu

PZU ZDROWIE to PORAŻKA!!!!! -nie umawiają wizyt w dogodnym terminie, czas oczekiwania to nawet 1,5 miesiąca – jak wyślesz zgłoszenie mailowo to dziwnym trafem często GINIE, a odpowiedzialności za to nie biorą – infolinia nieporozumienie, pracują tam niekompetentne osoby i jest oczywiście dodatkowo płatna, tak jakbyśmy mało płacili za samo ubezpieczenie – składka miesięczna nie jest mniejsza porównując składki innych firm oferujących te same lub lepsze usługi w zakresie medycznym i co najważniejsze w innych firmach umawiasz się osobiście, a nie jak w PZU przez infolinię. Osoby zajmujące się PZU w zakładzie pracy są dodatkowo wynagradzane i mają wszystko w „czterech literach” podobnie jak PZU – chociaż obiecują przed podpisaniem umowy CUDA i FEJERWERKI

1/5 - (3 votes)
domino0 odpowiedział 5 lat temu

Od niedawna nasza firma dała się na to nabrać. Od samego początku są problemy! Odwołują wizyty ponieważ uwaga nie mają umowy podpisanej z daną placówka do danego specjalisty od miesiąca a mimo to kilka dni wcześniej wizytę umówili! Z około 20 osób raptem 3 zaczęły korzystać… cała reszta nabija kasę PZU i nie korzysta… Na wizytę do okulisty trzeba czekać 3 – 4 tyg! Sprawa dotyczy dużego miasta gdzie w ofercie jest 10 placówek! I nigdzie nie ma terminów! chcąc zrobić badania kontrole np: krwi, moczu.. idziesz wpierw do lek pierwszego kontaktu.. błagasz o skierowanie na badania.. lekarz ma to gdzieś i spośród 7 (są w twoim wariancie za darmo) wpisuje tylko 3.. a jak chcesz mocz to musisz sobie już sam zapłaci bo lekarz uznał, że nie warto moczu badać???!! Potem dzwonisz znów na infolinie aby umówić się na badania.. okazuje się, że lekarz nie wpisał Twojego nr PESEL.. więc badania możesz zrobić ale musisz za nie sam zapłacić bo masz złe skierowanie !! Więc albo płacisz sam, albo rezygnujesz…a składki za pakiet co miesiąc płacisz…Nasz agent kłamał, że jesteśmy pierwszą firma która ma takie problemy! A tymczasem siedzisz w poczekalni do specjalisty.. i osoba czekająca razem z Tobą zaczyna opowiadać… że jej mąż po 4 miesiącach zrezygnował bo ciągle były problemy… a ona też jest tylko ostatni miesiąc ma dość…PZU Opieka Medyczna jest dobra dla emerytów którzy mają czas się użerać z infolinią, przekładać terminy..i skakać od lekarza do lekarza.. bo jaki jest sens leczyć się cały czas u jednego specjalisty? Po co .. jak można co wizytę chodzić do innego kardiologa .. za każdym razem w innej placówce… PZU Opieka Medyczna jest idealne dla ludzi, którzy nigdy nie będą z tego korzystać..

3.3/5 - (13 votes)
Wm odpowiedział 5 lat temu

Do kitu mam ubezpieczenie od 1,5 roku z początku było ok ale jak więcej niż 2 razy się zarejestrowałam do lekarza zaczęły się problemy . Rejestrują w przechodni gdzie dojazd zajmuje ok godziny, badanie moze byc w jednej placowce, a wizyta w innej w godzinach pracy,lekarz nie prowadzi karty a traktuje to jako wizytę  jednorazowa, kiedy każe przyjść do siebie na wizyte kontrolna , okazuje się ze nie ma miejsc i rejestrują kolejna na okres po miesiacu  od zgloszenia lub dłużej do innej przechodni i lekarza. Jak juz się człowiek zdenerwuje bo ma być na wizycie za 7 dni uprzejmie znajdują miejsce w terminie wyznaczonym przez lekarza , ale w innej przychodni i u innego specjalisty co jest kpina bo tan nie ma ustaleń z poprzedniego badania. Tak to  moge załatwić sprawe w szpitalu. Rezygnuje z tych złodziei.  Nie polecam pzu , poszukam czegoś lepszego.  Jeszcze jedno zarejestrowano mnie do przychodni na badanie tsh , zgłosiłam się na wskazana godzinę , niedosc ze w recepcji powiedziano mi ze niewiedza jak zmienić  skierowanie (wydane było z innej placówki do której wcześniej skierowało mnie pzu ) to jeszcze dodała ze dzisiaj badania nie zrobie.  Wkurzylam się  całkowicie ,powiedziałam ze napisze skargę to pani  odpowiedziała żebym pisała i tak nic nie zrobi ,zapytałam to po co potwierdzala sms badanie odpowiedziano,że  powinnam przyjść  o rannych godzinach do rejestracji  bo wtedy była osoba która mogła to zrobić.  Na badanie musiałam zgłosić się jeszcze raz następnego dnia. Nie zwrocono mi pieniędzy za kolejny dojazd co uważam za złodziejstwo. Nie po to mam  ubezpieczenie żeby uzerac się jak przy zwykłym zdrowotnym  opieka zdrowotna w pzu to fikcja , chyba że uznać to za. Leczenie ich budżetu., dla emeryta tez zla bo pewnie umrze niż się wyleczy..

3/5 - (5 votes)
daniela odpowiedział 5 lat temu

Ja z kolei zdecydowałam się na pakiet w lux med, i muszę przyznać, że ani razu nie miałam takich problemów jak tu wyżej opisujecie. Do specjalistów czekam do tygodnia, czasami nieco dłużej ale to rzadko się zdarza, internista tego samego dnia, z badaniami tez nie miałam żadnych problemów.

3.1/5 - (12 votes)
spora odpowiedział 5 lat temu

Jak słyszę znajomych, którzy w kolejkach do specjalistów czekają po kilka miesięcy to cieszę się bardzo, że mam kupiony pakiet dla całej rodziny też w lux medzie. Polecam bo w ogóle nie czekamy na wizyty do specjalistów, termin najbardziej odległy to ok. dwóch tygodni. Internistę mamy tego samego dnia. Mogę sama wybrać sobie termin, miejsce. Jest to bardzo wygodne.

2.2/5 - (9 votes)
Agata odpowiedział 5 lat temu

Ja mam pakiet w PZU.  Jestem b. zadowolona, na specjalistę czekam do 5 dni, chyba,  że się uprę na konkretnego, wtedy mogę czekać dłużej. Internista i pediatra tego samego dnia. Ale ja mieszkam w Poznaniu,  mam wiele placówek do wyboru. 
 

3.4/5 - (9 votes)
slabe_pzu odpowiedział 5 lat temu

Bardzo słabe jest PZU, tylko kontakt telefoniczny różne placówki problemy z dokumentacją choroby itp. Badania Medycyny Pracy = stanie w kolejkach…

3.3/5 - (7 votes)
Grzegorz odpowiedział 5 lat temu

Nasza firma wpakowała się w ten program ponad rok temu. Dzisiaj zastanawiamy się jak z tego wyjść. Jest rok kadencji… ALE UWAGA!!!! na zmianę po roku jest tylko kilka dni! co jest absurdalne! nie można ani podnieść ani zmniejszyć pakietu! TOTALNA BZDURA! Jedni lekarze jak widza PZU to podejście zmieniają jak by to za kare było. Każą chodzić na badania, prześwietlenia, które kosztując majątek. A jak się je zrobi i tak niczego nie potrafią stwierdzić. odradzam stanowczo! chyba ze max pakiety i walczenie o wszystko! wizyty u lekarzy to czas rzędu 2-3min i do widzenia. fakt że trafiłem na lekarza z powołania raz! Byłem już u kilku jak nie kilkunastu bo ciągle  ich zmieniają. Nie prowadzą historii pacjenta wspólnej.

3.3/5 - (9 votes)
Magda odpowiedział 5 lat temu

Niestety moja opinia o pakiecie medycznym PZU uległa drastycznej zmianie. Na początku wszystko było ok. Oczekiwanie na konkretnie wskazanego lekarza trwała maks 2 tyg (a z ubezpieczenia korzystałam 2-3 razy w roku). Niestety od kilku m-cy jest problem z umówieniem się do konkretnej placówki i lekarza. Wiecznie nie ma wolnych terminów albo ich ulubiona wymówka, że w danej placówce wyczerpał się limit na wizyty. Rezygnuje z tego badziewa.

4/5 - (6 votes)
Agata odpowiedział 5 lat temu

TRAGEDIA! odradzam (mam porównanie z LUXMED) w PZU, wszystkie wizyty umawiasz za pośrednictwa PZU – więc nie możesz w rejestracji do lekarza wybrać dogodnego terminu tylko jest on Tobie narzucany. Mieszkam w mieście Wojewódzkim, a mimo to Pani na infolinii zapytała, czy mogę jechać do innego miasta zrobić badania bo u mnie nie mają z żadnym alergologiem umowy – ponad 2 tyg czekałam za zapisanie wizyty, w końcu sie udało tylko, że na taki termin co mi nie pasuje. Podobno Polmed jest ich główną placówką a w tej jeszcze nigdy nie byłam, tylko jeżdżę po całym mieście! Wizyty są odwoływane dzień przed wieczorem. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM. Marzę by moja firma wróciła do LuxMedu 🙁 

2.3/5 - (3 votes)
Mirosław odpowiedział 4 lata temu

Widać jak luxmed robi sobie reklamę….

4.5/5 - (8 votes)
Małgorzata odpowiedział 4 lata temu

Ja również odradzam. Najwcześniejszy możliwy termin to z założenia nie wcześniej niż 5 dni roboczych od zgłoszenia nawet jak informujesz że przypadek nagły i wymaga natychmiastowej wizyty. Jeśli zadzwonisz na własną rękę do placówki współpracującej okazuje się że najbliższy wolny termin jest tego samego albo następnego dnia. Wynika to z polityki firmy. Może w ciągu 5 dni roboczych Ci przejdzie albo znajdziesz innego lekarza. Placówki własne PZU to dramat nad dramart. Lekarze z przypadku, kolejki pod gabinetem jak w przychodni rejonowej, opóźnienia ponad godzinę. 

3/5 - (2 votes)
Grzegorz W. odpowiedział 4 lata temu

Tragedia!!!
Kończą mi się leki na nadciśnienie. Całą historię choroby i zalecanych lekarstw mam w EnelMed.  Dzwonię dzisiaj do PZU (20. marca), pani Monika twierdzi, że może mnie umówić na 5 kwietnia.
Lekko mnie to zapieniło więc dzwonię do EnelMedu. Pani Karolina lekko zdziwiona stwierdza, że może mnie umówić na wizytę nawet w dniu dzisiejszym lecz będzie to wizyta odpłatna ponieważ nie ma możliwości autoryzowania wizyt po dokonaniu rezerwacji.
Będąc osobą wścibską zapytałem czy PZU naprawdę ma tak złą pozycję w Enel, że dają im tak odległe terminy na co pani informuje mnie, że PZU w dniu dzisiejszym posiada 7 wolnych terminów tylko w jednej placówce na Puławskiej (pozostałych nie sprawdzała) w tym ten który mi zaproponowała.
Dzwonię więc do PZU odbiera p.Karolina (nie mylić z EmelMed) i twierdzi, że ona nie widzi w kalendarzu tych terminów. Podałem dokładnie wolne godziny w dniu dzisiejszym. Proszę o umówienie na wybraną godzinę. Pani Karolina (z PZU) stwierdza, że może mnie umówić na 3 kwietnia. Poprosiłem o przełączenie do przełożonego.
Po 11 minutach oczekiwania rozmowa ponownie wróciła do p. Karoliny i:
(K) – … Pan idzie do EnelMedu, niech panu przepiszą lekarstwa, a my pana umówimy na 3 kwietnia…
(Ja) – kto ma zapłacić za wypisanie recept?
(k) – … no my
(ja) – a kto ma to potwierdzić?
(K) – Pan idzie i powie w recepcji, że jest pan ubezpieczony w PZU i że my za to zapłacimy
(ja) – idąc pani tokiem „rozumowania” pójdę i powiem, że kupiłem tę placówkę i od dzisiaj mają mu mówić „Panie Prezesie”
(K) – … to ja zapiszę pana numer, przełożony jak będzie mógł to do pana zadzwoni
 
Mam tylko nadzieję, że w tym roku, a za recepty będę musiał chyba sam zapłacić.

3.7/5 - (3 votes)
Dominia odpowiedział 4 lata temu

Dramat. Proba umówienia się i skorzystania z rehabilitacji wygląda u mnie tak, dwie wizyty w jednej placówce potwierdzone  skorzystałam z jednej, druga przełożona przez placówkę bo rehabilitant chory, no to nie poszlam. Telefon do PZU, umówili mnie w innej placowce a tam…. nie przyjeli bo trzeba mieć kolejne skierowanie.. ..

2/5 - (1 vote)
LULEK odpowiedział 4 lata temu

Panie Grzegorz W. proszę przeczytać OWU i bedzie Pan wiedział że to że pan chce tam iść nie oznacza że bedzie termin ten co w placówce jest bo umowy z PZU a daną placówką są różne. I pan nie otrzyma tej wiedzy co i jak dokładnie wygląda z umowami PZU a placówka. Pan ma zaprenioną np wizytę u specjalisty to jest u specjalisty szybko ale nie koniecznie tam gdzie pan chce bo moze tam są odległe terminy dla PZU i pana wnerwianie się nic nie pomoze. nawet pisanie reklamacji nic nie pomoze bo potem w PZU ludzie się smieją że Podlisali umowe a nawet jej nie znają. Płacą jak na lekarzy specjalistów niewielką składkę a oczekuję CUDÓW. Płać miesięcznie 1000pln to bedziesz miał wszystko co chcesz i jak chchesz. CZYTAJCIE UMOWY I OWU ludzie. bo potem dzwonicie i nic nie wiecie.
PZDR

5/5 - (4 votes)
adriannanowak odpowiedział 4 lata temu

Prywatne ubezpieczenie jest bardzo super sprawą, może nie w PZU, ale tak ogólnie to jest to jedna z lepszych opcji żeby móc w dość szybkim czasie korzystać z usług specjalistów, ale trzeba trafić na dobrą ofertę, bo nazwanie czegoś prywatną opieką medyczną nie sprawi że będzie to dobre. Wystarczy poczytać np. tutaj i będzie można samemu wybrać porządne ubezpieczenie prywatne, które będzie bardzo dobrej jakości.

3/5 - (4 votes)
Twoja odpowiedź

17 + 8 =

Bożena WilmSpołeczność: pytania › Kategoria: Dyskusja ogólna › PZU zdrowie i opieka medyczna – wasze opinie? 3 Dobre Słabe Bożena Wilm zapytał 1 miesiąc temu Co myślicie o programie Opieka Medyczna realizowanej przez PZU? Jakie jest Wasze zdanie o pakietach medycznych, które proponuje PZU? Bo dzwoniąc na infolinię dowiedziałam się o tym, że najtańszy...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.