Społeczność: pytaniaKategoria: Pomoc zadłużonymSprzeciw od wyroku nakazowego – co to jest ?
Sprzeciw od wyroku -- zapytał 1 rok temu

Sprzeciw od wyroku nakazowego – co to jest ? Dostałem pismo abym złożył sprzeciw od wyroku nakazowego. Co to jest i jak to działa? Jakie są konsekwencje nie złożenia sprzeciwu od wyroku nakazowego?

5/5 - (2 votes)
3 odpowiedzi
Oli odpowiedział 9 miesięcy temu

Od nakazu zapłaty przysługuje złożenie zarzutów, od których należy dokonać opłaty aby zostały rozpatrzone. Złożenie zarzutów nie wstrzymuje wszczęcia postępowania egzekucyjnego przez komornika na wniosek powoda.

4/5 - (1 vote)
olek odpowiedział 9 miesięcy temu

Po prostu mamy możliwość złożenia po raz pierwszy argumentów i dowodów na naszą obronę.
Jeśli uznajemy, faktycznie popełniliśmy wykroczenie, a nałożona kara jest sprawiedliwa wtedy nie piszemy sprzeciwu, jeśli czujemy się skrzywdzeni piszemy sprzeciw.
Co napisać w sprzeciwie to już inna bajka

5/5 - (1 vote)
Szymon odpowiedział 9 miesięcy temu

To szansa na umorzenie sprawy, jeśli są do tego podstawy lub zawarcia ugody. Ostatni moment na ograniczenie kwoty do zapłaty i uniknięcia postępowania egzekucyjnego.

4/5 - (1 vote)
Twoja odpowiedź

0 + 6 =

Sprzeciw od wyroku --Społeczność: pytania › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Sprzeciw od wyroku nakazowego – co to jest ? 1 Dobre Słabe Sprzeciw od wyroku -- zapytał 1 rok temu Sprzeciw od wyroku nakazowego – co to jest ? Dostałem pismo abym złożył sprzeciw od wyroku nakazowego. Co to jest i jak to działa? Jakie są...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.